Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

İnce Telli Saçların Bakımı ve Doğal Maske Uygulaması

Saç telinin yapısı, insanın doğuştan aldığı özelliklerden birisidir. Bazı kişiler kıvırcık, bazıları süz saça sahipken, bazıları kalın telli, bazıları ise ince telli saça sahiptir. Saç tipleri farklı olsa da, kadınların saçlarına verdiği değer ve önem çoğu zaman değişmez. Herkes, mevcut yapıdaki saçlarını en güzel şekilde değerlendirip daha güçlü ve bakımlı saçlar meydana getirmek için didinirler.

Bir kadının güzelliğini, görüntüsünü, genel vücut dilini, albenisini, dişiliğini gösteren en temel aksesuarı saçlarıdır. Ancak bu güzelliği sağlamak her daim herkes için aynı şartlarla meydana gelmez. Kimi saç tipleri daha kolay, daha kısa sürede güçlü ve dolgun görünüme kavuşurken, özellikle de ince saç teline sahip saçlar daha çok özen ister.

İnce telli saçlar, kalın telli saçlara göre her daim daha kolay şekil alır. Ancak bu noktadaki avantaja sahip olunabildiği gibi, saçın yapısı gereği bazen dezavantajlarla karşılaşmak da mümkündür. İnce telli saçlar diğer saç tiplerine nazaran güçsüz görünmeye ve yağlanma sorunlarına daha çok meyillidir. İnce telli saçlara sahip kadınların en çok dert yandığı nokta ise, saçların gün aşırı yağlanma durumudur. Neredeyse her sabah yıkanması gerektiğini hissettiren ince telli saç tipi, aksi durumlarda zayıf ve bakımsız görüntü oluşturabiliyor.

Ancak, saç bakımı hususunda her duruma bir çözüm getirilebildiği gibi, ince telli saçlara sahip kişiler için de doğru bir bakım uygulaması sayesinde harika sonuçlar elde etmek mümkün. Bu sayede, saçların hem daha sağlıklı hem de estetik açıdan daha gösterişli olması kaçınılmaz.

İnce telli saçlara sahip kişiler için, malzemelerinin bulunması kolay, yapılışı ve saçlara uygulanışı oldukça pratik olan bazı maske türleri de mevcuttur.

İnce Telli Saçlar İçin Pratik Maske

Gereken Malzemeler

  • 1 yemek kaşığı menekşe yağı
  • 1 tatlı kaşığı susam yağı
  • 1 yemek kaşığı elma sirkesi
  • 1 tatlı kaşığı kekik yağı
  • 1 tatlı kaşığı hint yağı
  • 1 tatlı kaşığı lavanta yağı
  • 1 tatlı kaşığı zeytinyağı
  • 1 tatlı kaşığı kuru maya

 Hazırlanışı

Malzemelerin tamamı tek bir kapta, tamamen homojen bir karışım oluncaya kadar birbirine karıştırılmalıdır.

Uygulama

Elde edilen karışım, tüm saça uygulanmalıdır. Saçta 2 saat bekletildikten sonra durulanmalıdır.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?Yorumun nedir ?

Paylaşan Yogber : Serenay

Makyajla Sivilce Kapatmak Mümkün Mü?

Romantik Gelinlik Modelleri İle Düğününüzün Dokusunu Değiştirin!