Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Güzelliğiniz için tarçın kullanın

Güzelliğiniz için tarçın kullanın

Son yıllarda özellikle cilt bakımı konusunda oldukça tercih edilir hale gelen tarçının cilt sağlığı için pek çok önemli faydası olduğunu biliyor muydunuz?

Tarçın son yıllarda özellikle cilt bakımı konusunda oldukça tercih edilir bir hale geldi. Cilt lekelerini ortadan kaldıran, akneleri tedavi edici özellikteki tarçının cilt sağlığınız için pek çok faydası bulunuyor.

Tarçının cilt için faydaları

– Ciltten ölü derinin atılmasını sağlıyor

– Düzenli kullanıldığında ciltteki sivilcelerin kısa sürede yok olmasını sağlıyor.

– Cildi nemlendirerek ferahlamasına yardımcı oluyor.

Kuru ciltlere özel tarçın maskesi

Özellikle sonbahar-kış mevsiminde kuruyan ciltlerden şikayet edenlerin yardımına da yine tarçın kürü koşuyor. 1 çay kaşığı tarçın, 1 çay kaşığı bal ve 1 çay kaşığı limon ile hazırlayacağınız kürü maske olarak cildinize uygulayarak parlak, canlı ve sağlıklı bir cilde kavuşmanız mümkün.

Dolgun dudaklara kavuşmak için tarçın

Herhangi bir plastik işlem uygulamadan daha dolgun dudaklara sahip olmak istiyorsanız da yine tarçından yardım alabilirsiniz. Hiçbir işlem uygulanmamış dudaklarınıza önce vazelin sürün ve ardından üzerine toz tarçın sürerek birkaç dakika bekleyin. Dudaklarınızda hafif karıncalanmalar hissettikten sonra bir kat daha vazelin sürün ve ardından dolgun dudaklarınıza merhaba deyin.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?Yorumun nedir ?

Paylaşan Yogber : Alev Aksoy

Saç renginizin uzun ömürlü olmasını sağlayacak öneriler

Çekici olmak adına itici olmayın