Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Güneş yanığına ilaç Hindistan cevizi yağı

Güneş yanığına ilaç Hindistan cevizi yağı

Öğlen güneşe çıkıp fazlaca yanmış bir ciltle karşılaştığınızda yapmanız gereken Hindistan cevizi yağını yanık bölgeye uygulamak.

Sıcak yaz günlerinde, dışarıda, havuz ve deniz kenarında geçirilen uzun süreler güneş yanığına sebep olabiliyor. Uzmanlar, yanıkların tedavisinde ise nemlendirici özelliği ile ünlü Hindistan cevizi yağını öneriyor.

İçeriğinde cildi yapılandıran E vitamini var

Güneş ışınlarının zararlı etkilerinin daha da arttığı sıcak yaz günlerinde cilt ciddi anlamda hasar görüyor. Böyle durumlarda ciltte güneş yanıkları meydana geliyor. Uzmanlar, yanıklara karşı evde yapılabilecek bitkisel karışımları öneriyor. Bunlardan biri de Hindistan cevizi yağı. Bu yağ cilt besleyici asitler ile dolu olduğundan, güneş yanığı belirtilerini azaltmak için mükemmel bir doğal nemlendirici görevi üstlenmektedir. Hindistan cevizi yağında bulunan E vitamini, güneş yanığı nedeniyle oluşan iltihabı azaltıcı özelliği sahiptir. Hindistan cevizi yağını güneş yanığı olan kısımlara hafif masajla uygulamanız yeterlidir. Bütün bu önerilere rağmen siz yine de özellikle öğlen saatlerinde direk güneş ışınlarına maruz kalmaktan çekinin.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?Yorumun nedir ?

Paylaşan Yogber : Alev Aksoy

Orta boy saçlar için farklı kullanım önerileri

Kandee Johnson Barbie oldu