Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Güneş lekelerinden doğal yollarla kurtulun

Güneş lekelerinden doğal yollarla kurtulun

Güneşe fazla maruz kaldığınız için cildinizde meydana gelen lekelerden kurtulmak istiyorsanız basit ve uygulaması kolay yöntemlerle bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz.

Mevsimlerin değişmesiyle birlikte özellikle yüzümüzdeki derinin renginde de değişim olur. Bu değişim özellikler kış ve yaz aylarında etkisini gösterir. Bazı cilt çok hassastır güneşi sevmez hemen etkilenir ve yüzde lekeler oluşturur. Bu lekelere güneşten dolayı oluştuğu için güneş lekesi adını veririz. Güneş lekelerinden kurtulmak, bu etkiyi azaltmak ve bu lekelere son vermek için uzmanlar oldukça işe yarayan doğal yöntemler bulmuşlar. Biz de sizin için bu doğal yöntemleri araştırdık.

İşte güneş lekelerinden kurtulma yöntemleri:

– Hint yağı oldukça geniş kullanım alanıyla, güneş lekeleri için de kullanılmaktadır.

– Süt cildinizi hem yeniler hem de leke oluşumunu engeller.

– Limon renk açıcı özelliğiyle mükemmel sonuç verir günde iki defa suyunu yüzünüze uygulayın ama kullanımdan sonra güneşe çıkmamaya dikkat etmelisiniz.

– A, E,C vitaminleri hücre onarıcıdır ve zararları azaltır.

– Buğday ve çavdarlı ürünleri tüketin ve bunlardan yapılmış kremler doğal maskelerde kullanmakta yarar vardır.

– Doğal sabunları kullanabilirsiniz.

– Kolay yapılan bir maske önerisi: 1 yemek kaşığı limon suyu, 2 yemek kaşığı karbonat, 2 yemek kaşığı yoğurt. Bu üçlüyü iyice karıştırın, sonra karışımı lekelerinizin üstüne sürün yara ve ya sivilceli olan kısımları sürmeyin, sadece lekeli bölgeye sürün, 20 dakika bekleyin. Kuruduktan sonra ılık suyla masaj yaparak çıkarın.

Tüm bu yöntemlerin dışında güneş lekelerinin oluşmaması için; mutlaka güneş kremi kullanın, güneşte uzun süre kalmayın, şapka ve güneş gözlüğü olmadan güneşte kalmayın.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?Yorumun nedir ?

Paylaşan Yogber : Alev Aksoy

Çocuklarınızı obeziteden koruyun

Kadına Beren burnu erkeğe Kerem kası