Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Güneş altında olmasanız bile güneş kremi sürün

Güneş altında olmasanız bile güneş kremi sürün

Yazın gelmesine sayılı günler kala cildinizde lekelenme ve yanıklar olmaması için direkt olarak güneş altında olmasanız bile sokağa çıkarken güneş kremi sürün.

Mantar, lekelenme, isilik, sivilce, güneş alerjisi ve yanıklara sık rastladığımız yaz aylarında cilt bakımı önem kazanıyor. ”Basit ama etkili önlemler alırsanız tatili sorunsuz bir ciltle atlatabilirsiniz” diyen Medical Park Hastanesi Dermatoloji Uzmanı Dr. Gökhan Okan, sıkça karşılaşılan cilt problemlerini ve alınabilecek önlemleri anlattı.

UV ışınlarına karşı dikkatli olun

11.00-15.00 arasında güneşe çıkmamaya özen gösterin. Şemsiye, şapka kullanın, güneş gözlüğü takın, açık renk giysiler tercih edin. Unutmamak gerekir ki; gölgede ve bulutlu havalarda da UV ışınları çevreden yansıyarak da deriye ulaşabilir. Bu yüzden gölgede ve bulutlu havalarda da güneş koruyucular kullanın.

En uygun zaman 6 aylıkken başlamak

Kişiler cilt tiplerine göre güneş koruyucu ve hipoalerjenik, suya dayanıklı ürünler tercih edilmelidir. Güneş koruyucuların 6 aylık bebeklik çağından itibaren kullanılmasına önem verilmelidir.

Çıplak ayakla gezmeyin

Mantar hastalığından korunmak için özellikle yaz aylarında asla çıplak ayakla yürümeyin. Ellerinizi ve ayaklarınızı yıkadıktan sonra parmak aralarınızın iyice kurumasına dikkat edin. Bunun için daima kendi kişisel havlunuzu kullanın. Eşyalar ortak kullanılmamalı. Halka açık alanlarda (hamam, otel odaları vs.) çıplak ayakla dolaşılmamalıdır.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?Yorumun nedir ?

Paylaşan Yogber : Alev Aksoy

Mandalina yağıyla cilt lekelerini önleyin

Ev yapımı doğal el maskeleri