Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Eyeliner modelleri

Eyeliner modelleri

Makyaj yapan her kadının bilmesi gereken eyeliner çeşitleri.

Makyajın en önemli noktası tabii ki gözler. Özellikle Türk kadınlarının en çok göz makyajı yaptığı istatistiksel olarak da ortaya konuldu. İşte makyaj yapan her kadının bilmesi gereken eyeliner modelleri.

Klasik

Hem gece hem gündüz kullanabileceğiniz bu klasik eyeliner modelini her zaman kullanabilirsiniz. Gözünüzün iç köşesinden dış köşesine doğru ince bir çizgi çekerek bu görünüme kolayca ulaşabilirsiniz.

Kedi Gözü

Klasik model gibi kedi gözü modelini de her zaman kullanabilirsiniz. Dramatik bir görünüm veren bu eyeliner modelini uygularken her iki gözünüzdeki eyelinerın aynı olmasını sağlayın. Kullanacağınız bir bant bu kıvrıma kolaylıkla ulaşmanızı sağlayacaktır.

Beyaz

Gece katılacağınız partilere giderken kullanabileceğiniz beyaz eyeliner size farklılık katacak. Beyaz eyeliner, gözlerinizin daha büyük gözükmesini sağlayarak dikkatleri de üstüne çekecektir. Normal eyelinerı sürdüğünüz gibi uygulayacağınız beyaz eyelinerı aynı zamanda alt kirpik çizginizin yarısına kadar sürün. Ancak beyaz eyelinerı uygularken maskara sürmeyi unutmayın. Aksi takdirde gözleriniz yorgun gözükecektir.

Dumanlı

Dumanlı eyelinerı, parti makyajınız için tercih edebilirsiniz. Açılı far fırçanızı ıslatarak koyu tondaki göz farınıza sürün. Hem alt hem üst kirpiklerinizin dibine sürün ve daha sonra parmaklarınız ile farı dağıtın. Ancak bu dumanlı eyelinerı uygularken abartıya kaçmamaya çalışın. Fazla uygulamak yaşınızı olduğundan daha büyük gösterebilir.

Metalik

Metalik renkteki eyelinerların makyajınıza ışıltı ve eğlence katacağına emin olun. Normal eyeliner sürer gibi uygulayacağınız metalik renkli eyelinerların abartı bir görünüm oluşturmaması için ince çekmenizde fayda var.

Katmanlı

Katmanlı eyelinerın daha önce görmediğiniz bir model olduğuna eminiz. Klasik renkte bir eyelinerın üstüne çekeceğiniz ışıltılı eyelinerlar ile katman oluşturun.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?Yorumun nedir ?

Paylaşan Yogber : Alev Aksoy

Para sayarken elinizi ağzınıza götürmeyin

Grip kalp krizine neden olur mu