Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Evde yapabileceğiniz etkili yüz maskeleri

Evde yapabileceğiniz etkili yüz maskeleri

Meyvelerin gücünden faydalanarak evde hazırlayabileceğiniz yüz maskeleriyle de cildinizi canlandırabilirsiniz.

Kışı atlatan, baharı karşılayan cildimizin ciddi bir bakıma ihtiyacı var. Yaza ışıl ışıl bir ciltle girmenin tek yolu pahalı cilt bakımları değil. Meyvelerin gücünden faydalanarak evde hazırlayabileceğiniz yüz maskeleriyle de cildinizi canlandırabilirsiniz. İşte Estetisyen ve Beslenme Koçu Emine Aytek’ten evde yapılabilecek cilt maskesi tarifleri.

Cilt kuruluğuna karşı böğürtlen maskesi:

4 adet böğürtlen, 1 tatlı kaşığı süt kaymağı, 1 çay kaşığı bal. Böğürtleni ezin, bütün malzemeleri iyice karıştırın bu karışımı 10 ile 15 dakika kadar temiz ciltte bekletin, ardından yüzünüzü yıkayın. Haftada bir defa daha sonra 15 günde bir defa bu maskeyi uygulayarak cilt kuruluğundan kurtulabilirsiniz.

Yağlı ciltlere beyaz çay maskesi:

1 tatlı kaşığı beyaz çay suyu, Yarım portakal, 1 yemek kaşığı yeşil kil, 1 çay kaşığı biberiye yağı. Yarım portakal suyunu,1 tatlı kaşığı beyaz çay suyu,1 yemek kaşığı yeşil kil, 1 çay kaşığı biberiye yağı ile karıştırın. Temiz cildinize bu karışımı sürün. 15 ile 20 dakika beklettikten sonra soğuk suyla yıkayıp günlük bakım ürünlerinizi kullanın. Bu maskeyi yağlı ciltler haftada bir kez yapmanızı öneririm.

Muz maskesi:

Muzun içeriğinde bulunan lutein maddesi cilde uygulandığında ciltteki şişme ve iltihaplanmanın azalmasına yardımcı olur. Muzun antioksidan özelliği ciltteki zararlı bakterilerin temizlenmesine kolaylık sağlar. Bir muzun kabuğunun ıslak iç tarafını yüzünüze dairesel hareketlerle sürerek yüzünüzü kapatacak şekilde yüzünüze yerleştirin. Yüzünüzü muz kabuklarıyla örttükten sonra 20 dakika bekleyin. Ardından muz kabuklarını alarak, yüzünüzü ılık suyla yıkayın ve hafifçe kurulayın.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Paylaşan Yogber : Alev Aksoy

Çocuklarda öksürük şurubu kullanımına dikkat

Evde diş beyazlatırken dişinize zarar vermeyin