Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Ev yapımı yüz maskeleriyle güzelleşin

Ev yapımı yüz maskeleriyle güzelleşin

Yüzünüzden günün yorgunluğunu atmaktan sivilcelerden kurtulmaya kadar pek çok fayda sağlayan doğal yüz maskeleri…

Günlük koşuşturmaların arasında kendimize neredeyse hiç vakit ayıramıyoruz ve hatta kişisel bakım ürünlerini satın alabilmek için bile zaman bulamıyoruz. Bu nedenle de evde hazırlayabileceğimiz doğal bakım maskeleri en büyük kurtarıcımız oluyor.

İşte evde hazırlayıp uygulayabileceğiniz doğal yüz maskeleri:

Ballı yüz maskesi

Ilık suyla ıslattığınız havluyu yüzünüzde 1 dakika tutun. Ardından yüzünüzü ince bir bal tabakasıyla kaplayın. 15-30 dakika arasında bekletin, ardından ılık suyla yıkayın. Yüzünüzde mükemmel bir yumuşaklık yakalayacaksınız.

Muzlu yüz maskesi

Olgun bir adet muzu iyice ezin ve yüzünüze sürün. Ardından 10 dakika boyunca bekleyin. Ilık suyla yıkayın ve havlu yardımıyla hafif dokunuşlarla suyu yüzünüzden silin. Kuru ciltler için birebir bir yöntemdir. Yüzünüzün parladığını göreceksiniz.

Yoğurtlu yüz maskesi

Süzme ya da suyu azaltılmış iki kaşık yoğurdu bir kaseye koyun, iyice karıştırın. Yüzünüze sürüp 10-12 dakika arasında bekletin. Her zaman olduğu gibi ılık suyla yıkayın ve havlu yardımıyla suyu silin. Akne oluşumunu engelleyip cildinizi gençleştireceksiniz. Gözünüz aydın.

Elma sirkeli yüz maskesi

1 yemek kaşığı elma sirkesini 5 yemek kaşığı suyla karıştırın, yüzünüze pamuk yardımıyla hafifçe uygulayın. Durulamadan da bırakabilirsiniz. Elma sirkesi cildinizdeki tonlamayı ve günün yorgunluğunun atılmasını sağlayacaktır.

Karbonatlı yüz maskesi

1 tatlı kaşığı karbonatı 1 tatlı kaşığı balla karıştırın. Yüzünüze ovarak uygulayın ve 15 dakika bekleyin. Ardından ılık suyla yıkayın. Sivilce tedavisi konusunda artık bir adım öndesiniz.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?Yorumun nedir ?

Paylaşan Yogber : Alev Aksoy

Profesyonel cilt bakımı nasıl yapılır

Ev yapımı ayak maskeleri ve banyoları