Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Doğal Yollarla Sağlıklı Saç Uzatma Yöntemleri

uzun saclar

uzun saclar

Saçlar bir kadının en önemli aksesuarlarından birisidir. Hacimli, parlak, dolgun saçlar kadınları daha çekici göstereceği gibi daha sağlıklı bir görünüm de verecektir. Uzun saç kullanmak kolay bir süreç değildir. Ancak saçları sağlıklı bir şekilde uzatabilmek için bir çok yöntem vardır. Kuaföre, güzellik merkezlerine giderek güzel sonuçlar alınabilir.  Ancak bu işlemler kimyasal ürünlerle yapılmakla birlikte oldukça pahalıya mal olmaktadır.

Evde Saç Bakım Yöntemleri

Saçlar evde hem maliyetsiz hem de çok pratik ve doğal ürünler hazırlayarak uzatılabilir.

  • En sağlıklı yöntem saçı kendi yağı ile beslemektir. Saçı kendi yağı ile beslemek iki veya üç günde bir saçları yıkamakla mümkündür. Sık yıkanan saçların diplerindeki yararlı bakteriler ve yağlar yok olmaya başlar ve saç kırılmaya, kurumaya başlar ve matlaşarak dökülür.saglikli saclar
  • Kendi yağı ile beslerken, saça çam terebentin ve badem yağı formülü ile takviye yapılabilir. Bu formül, kullanmakta olduğunuz şampuanınızın içine küçük ölçekli bir kutu çam terebentin yağı ve badem yağının karıştırarak katılmasıdır. Ardından oluşturulan bu karışım ile saçı üç günde bir yıkayarak istenilen saçlara ulaşmak hayal olmayacaktır.
  • Saçları kuruturken kurutma makinesini 15 cm den fazla yaklaştırmamaya dikkat edilmelidir. Aksi taktirde bu işilem saçların kuruyarak kırılmasına neden olmaktadır.
  • Saçı sağlıklı uzatmanın bir diğer formülü bir çay kaşığı toz şeker, yarım limon suyu, bir fincandan az zeytinyağı ve yarım çay bardağı elma sirkesi ile mümkündür. Karışım hazırlanırken ilk olarak toz şeker ve limon karıştırılır, daha sonra zeytinyağı ve elma sirkesi eklenir. İçerikteki sirke saçı parlak göstermesi için kullanılır. Karışım saça uygulanarak 25 dakika bekletilir. Bu bakım kürü saçların sadece uçlarına ve haftada bir kez uygulanarak hem saçın ihtiyacı olan nem miktarını dengede tutar, hem de parlaklık kazandırarak ilk seferde bile etkisini gösterir

saglikli saclar

Saç bakımında saçı besleyerek uzatacak kürlerin yanı sıra saç diplerinin temiz olması da önemlidir. Çünkü saç dipleri kullanılan jöle, briyantin, sprey gibi kimyasal madde kalıntıları ve kir yüzünden tıkanarak nefes alamaz ve kurur, bu durum da saçta dökülmelere sebep olur. Bu sonuçlarla karşı karşıya kalmamak için saçlar en az üç günde bir yıkanmalıdır. Saça kimyasal uygulandıysa ise, o akşam muhakkak yıkanmalıdır.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?



Yorumun nedir ?

Paylaşan Yogber : Serenay

meze

Tarator Nedir? Nasıl Yapılır?

İlişkileri Bitiren Davranışlar