Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Dişlerinizi daha beyaz gösterecek 6 makyaj hilesi

Dişlerimize ne kadar özen göstermeye çalışırsak çalışalım, dişlerimiz istediğimiz parlaklıkta olmayabilir. Herkesin dişleri yaşla birlikte sararır. Peki ünlüler her zaman bu kadar parlak, mükemmel beyaz gülümsemelere sahip olmayı nasıl başarıyor? Birçoğu diş hekiminde saatler geçiriyor olabilir, ancak bunun yerine birkaç basit makyaj numarası kullananlar da var ve sonuçlar oldukça şaşırtıcı.

Dişlerinizi beyazlatmak zorunda kalmadan inci gibi beyaz görünmesi için makyaj yaparken takip edebileceğiniz 6 ipucu içeren bir liste hazırladık.

Ayrıca, sayfanın sonuna eklediğimiz bonusu da kaçırmayın. Orada, dişlerinizi doğal olarak beyazlatmanıza yardımcı olabilecek yiyeceklerin bir listesini bulacaksınız.

1. Dudağınızda nude tonları kullanın

Dudak kalemi neredeyse bir ruj kadar önemlidir, ancak çoğu zaman unutulur. Çok daha fazla hacim oluşturmak ve rujun gölgesinin daha uzun süre kalıcı olmasını sağlamak için ağız konturunun tanımlanmasına yardımcı olur. Dişlerinizin öne çıkmasını ve daha beyaz görünmesini istiyorsanız, ten rengi bir dudak kalemi kullanarak bunu sağlayabilirsiniz. Dudaklarınız daha dolgun görünecek ve gülüşünüz çok daha parlak olacaktır.

Doğru şekilde uygulamak için, dudağın üstündeki, burnun altındaki kemeri ana hatlarıyla çizerek başlayın. Ardından, kemerin her iki ucunu ağzınızın köşelerine birleştirin. Alt dudak için, merkezin ana hatlarını çizerek başlayın ve ardından çizgiyi dudağın her iki ucuna kadar uzatın. Son olarak, aynı renge sahip veya yaklaşık 2 ton daha koyu olan bir ruj kullanarak dudakların geri kalanını renklendirin. Daha sonra inci kadar beyaz görünecek dişlerinizi göstermeye hazır olacaksınız.

2. Highlighter kullanın

Highlighter, makyaj yapmayı seven herkesin makyaj çantasında güvenli bir yere sahip olması gereken bir araçtır. Bu ürün yüzünüzün daha parlak ve canlı görünmesi için bazı özelliklerini vurgulamanıza yardımcı olacaktır. Ve elbette buna gülüşünüz de dahildir. Uygulamanız gereken yerlerden bazıları şunlardır: elmacık kemiklerinizin üzerindeki kemiğe, burnunuzun üst kısmına ve dudağınızın üst kemerine. Ayrıca gözlerinizi biraz daha büyük göstermek istiyorsanız gözünüzün iç köşelerine az miktarda highlighter uygulayabilirsiniz.

3. Bronzlaşma etkisi yaratın

Muhtemelen bronzlaştırıcı pudranın veya bronzlaştırıcının güneşte yanmış bir cilt etkisi elde etmenize yardımcı olabileceğini zaten biliyorsunuzdur. Ancak bunların dişlerinizi daha beyaz gösterebileceği pek de bilinmemektedir. Cildinizin öne çıkması ve dişlerinizin sedef rengiyle daha fazla kontrast oluşturması için mat bir bronzlaştırıcı kullanın. Elmacık kemiklerinize, burnunuzun üstüne ve dadak kemerindeki vurgulayıcı gibi uyguladığınızda en iyi sonucu verir. Elbette, daha eşit bir renk hissi elde etmek için bronzlaştırıcıyı tüm yüzünüzde kullanmak istiyorsanız, bunu yapabilirsiniz. Yapay görünmemesi için aşırıya kaçmamaya dikkat edin.

4. Gözlerinize dikkat çekin

Makyajınızla gözlerinizi odak noktası yapın. Göz makyajı için olmazsa olmazlardan birkaçı siyah göz kalemi ve bol miktarda maskaradır. Göz farı olarak, dişlerinizle daha fazla kontrast oluşturacak ve gözlerinizi öne çıkaracak mavi tonları (açık mavi, mor, yeşil veya turkuaz gibi) tercih edin. Portakal esaslı renklerden kaçının çünkü dişlerinizi daha sarımsı gösterebilir.

5. Mavi ruj sürün

Bu, Beyoncé’nin makyaj sanatçısı Sir John’un ünlülerin gülümsemelerini daha beyaz görünmesi için bir süredir kullandığı bir ipucu. Onun için parlak, beyaz bir gülümsemenin anahtarı mavi alt tonları veya soğuk tonları olan rujları seçmektir. Daha cesur bir seçim olarak, moru tercih edebilirsiniz. Daha çok klasik seçeneği tercih ediyorsanız, mavi tabanlı bir kiraz kırmızısı veya kahverengi hatta fuşya alt tonlu ten rengi bir renk seçin. Tüm bu gölgeler dişlerinizle tezat oluşturacak ve daha beyaz görünmelerini sağlayacaktır.

6. Bolca dudak parlatıcısı sürün

Dudak parlatıcısı, dudağınızın daha parlak ve daha dolgun görünmesi için mükemmel bir araçtır. Ve tabii ki dişlerinizi daha beyaz göstermek için. Uygulamadan önce dudaklarınızı bir merhemle iyice nemlendirmeniz önemlidir. Bunu yaptıktan sonra, mavimsi alt tonları olan bir ruj sürün ve son olarak, özellikle dudaklarınızın ortasına bolca parlaklık uygulayın. Bunu yaptığınızda sadece ağzınız daha parlak görünmekle kalmayacak, dişleriniz de öne çıkacaktır.

Bonus: Dişlerinizi doğal olarak beyazlatmaya yardımcı olacak besinler

Makyaj teknikleri, daha parlak ve ışıltılı bir gülümseme yaratmanın mükemmel bir yoludur. Ancak dişlerimizin beyaz görünmesinin en iyi yolu, beyaz olduklarından emin olmaktır. Ve bunu yapmak için aşındırıcı yöntemler kullanmanıza gerek yok. Bunun yerine, dişlerinizi sağlıklı ve temiz tutmak için alışkanlıklar edinin. Günde 3 kez fırçalamaya ek olarak, diş sağlığınızı iyileştirmek için harika olan bazı yiyecekleri yiyebilirsiniz.

Çilek: Koyu renkli olmasına rağmen, doğal bir diş beyazlatıcı olan ve ağızdaki bakterileri yok etmeye yardımcı olan malik asit adlı bir enzim içerir.

Karnabahar: Çok çiğneme gerektiren bir besindir. Daha fazla tükürük üretilmesine neden olarak dişlerdeki parlaklığın temizlenmesine ve korunmasına yardımcı olur.

Süt: Peynir, yoğurt ve süt, diş minesini güçlendiren ve beyazlatan bir mineral olan kalsiyum içerir.

Kereviz: Lifli meyve ve sebzeler sadece dişleri beyaz tutmakla kalmaz, aynı zamanda diş eti dokusunun daha sağlıklı olmasına da yardımcı olur.

Elma: Plağın temizlenmesine yardımcı olur ve bunu yaparak dişlerinizi sağlıklı ve beyaz tutar.

Daha beyaz dişler için favori makyaj sırlarınız nelerdir? Bunları yorumlarda okumak isteriz!

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?Yorumun nedir ?

Paylaşan Yogber : Alev Aksoy

Kuru ve ince saçlarla yasemin yağı ile savaşın

Saçınızın sağlıklı olup olmadığını kontrol etmenin 4 yolu