Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Cildinizin gençliğini korumak için öneriler

Cildinizin gençliğini korumak için öneriler

Zamanın geçmesiyle cildimizde de problemler oluşabiliyor. Ufak değişikliklerle problemleri en aza indirmek ve yaşlanmaya karşı koruyabilirsiniz.

Hepimiz biliyoruz, zaman hızla geçiyor ve geçerken de yüzümüzde, cildimizde kimi izler bırakıyor… Ancak günlük hayatımızda kolayca yapacağınız ufak tefek değişiklikler ile bu izleri azaltabiliriz. İşte Sebamed uzmanlarından sizi hiç yormayacak, rahatlıkla alışkanlık haline getirebileceğiniz anti-aging tavsiyeleri…

Güneş koruyucusu

Güneş koruyucusunu vücudunuzun hangi bölgesine uyguladığınıza dikkat. Deri kırışıklıklarının %80’inden fazlası özellikle gençlik döneminde uzun süre güneş ışığına maruz kalan cildin yıpranması sebebiyle olur. Bu sebeple cildinize her gün güneş kremi uygulamanız gerekekiyor. Güneş kremini boynunuza, dekoltenize, ellerinize ve güneşe maruz kalan tüm bölgelere uygulamanız gerekiyor.. Çünkü güneş yüzünüz kadar bu bölgeleri de etkiliyor.

Nemlendirici kullanın

Biz yaş aldıkça, yağ bezelerinden salgılanan, cilde ve saça nem veren sebum üretimi de azalıyor. Sonuç olarak da cildimizin nemi azalıyor, ışıltısı ve tazeliği kayboluyor. Yapılması gereken şey bol su içmek ve nemlendirici kullanmak. Böylece cildinize destek olabiliriz. Nemlendirici cildin doğal koruyucu tabakasını sağlıklı tutarken, içeriğinde probiyotiklerle cildi içeriden destekliyor ve yeni hücre oluşumunu hızlandırıyor.

Cildinize destek olun

Cildinizi nemlendirmek isterken aslında cildinize zarar veriyor olabileceğinizi hiç düşündünüz mü. Hafif asidik bir yapısı olan cildimiz zaten bir koruyucu tabakaya sahip. pH değeri 5.5 olan bu koruyucu tabaka hem nem kaybını önlüyor hem de cildi zararlı çevresel etkilere karşı koruyor. Ancak pH değeri cildimize uymayan ürünlerle cildin bu doğal koruma fonksiyonunu bozuyoruz. Yapmamız gereken pH değeri 5.5 olan kozmetik ürünlerini tercih etmelisiniz. Bu sayede cildinizin koruyucu tabakasını sağlıklı tutup nem kaybını en aza indirgeyin.

Duş almak

Sıcak duş almak, sıcak suyla doldurulmuş bir küvete girmek veya sıcak suyla yüzünüzü yıkamak da kılcal damarların çatlayıp kötü bir görüntü oluşturmasına ve cildinizin tahriş olmasına neden olabilir. En iyisi mi siz önce ılık suyla yıkadığınız cildinizi, sonra da soğuk suyla durulayarak ciltteki gözeneklerinizi sıkılaştırın.

Sırt üstü uyku

Cildinizin sağlığı ve güzelliği için doğru beslenmek ve doğru kozmetik ürünlerini kullanmak kadar doğru pozisyonda uyumak da önemli. Zira yüz üstü veya yan yatmak, şakaklarda, yanaklarda veya ağız çevresinde kırışıklıların ve sarkmaların oluşmasında neden olabilir. Bunun önüne geçmek için sırt üstünde yatmayı ve uyumayı alışkanlık halinegetirmeye çalışın.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Paylaşan Yogber : Alev Aksoy

El titremesi hastalıkların habercisi mi

Gıda zehirlenmesine karşı 14 öneri