Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Cildinize ışıltı katacak öneriler

Cildinize ışıltı katacak öneriler

Cildinizin hem görünümünü hem de dokusunu tükettiğiniz besinlerle aktif şekilde etkileyebilirsiniz.

Sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olmanın yolu cilt tipine uygun bakım ve doğru beslenmeden geçiyor.

İşte cilt sağlığınızı korumak için dikkat etmeniz gereken noktalar…

Daha az şeker tüketin

Tatlı tüketmek kan şekerini ve insülin seviyesini yukarı taşır ki insülin temel yaşlanma hormonlarından biridir. Bir araştırmaya göre kan şekeri yüksek olan insanlar, düşük olanlara oranla daha yaşlı görünüyor. Tatlandırıcılardan ve şekerden uzak durun.

Bol bol sebze tüketin

Tabağınızdaki yemeğin üçte ikisi sebzeden ibaret olmalı. Vücuda yüksek oranda alınan sebze daha kaliteli ve az kırışıklı bir cilt dokusuyla özdeşleştiriliyor. Lifl i gıdaları ve antioksidanları da unutmayın tabii. Piyasada düşük yağlarla ilgili dolaşan hurafeleri unutun. Araştırmalar yağ tüketiminin cilde elastikiyet kazandırdığını ve daha az kırışık görünmesini sağladığını kanıtladı. Zeytin, avokado ve makadamya yağını beslenme rutininize dahil edin.

Protein şart

Protein, tüm vücudun direncini koruması için gereken temel içeriklerdendir, fakat depolanamazlar. Bu nedenler günlük protein ihtiyacını karşılamanız gerek. Et, balık ve yumurta ise ana kaynaklar.

Biberiye sarımsak tarçın

Çok fazla doğal şeker barındıran meyve sularını ya azaltın ya da tam anlamıyla hayatınızdan çıkarın. Yerine yeşil veya beyaz çay tüketerek vücudunuza antioksidan girişini sağlayabilirsiniz. Cildinizdeki farkı kısa zamanda göreceksiniz. Otlar ve baharatlar (biberiye, sarımsak ve tarçın gibi) cilt ve vücut sağlığı için oldukça pozitif etkileri olan biyoaktif içerikleri barındırır.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?Yorumun nedir ?

Paylaşan Yogber : Alev Aksoy

Güneş kremi kullanırken dikkat edilmesi gerekenler

Sertleşen topuklara portakallı çözüm