Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Cildiniz soğuk havalara hazır mı

Cildiniz soğuk havalara hazır mı
Cildiniz soğuk havalara hazır mı

Güneşin zararlı etkilerinin cilt kuruluğuna neden olduğunu hatırlatan QNET Ürün Eğitmeni Sanaa Jahoui, özellikle sonbahar aylarındaki cilt bakımı ve ürün seçimlerine dikkat çekti. Jahoui, “Sonbaharın gelmesi ile havadaki nem oranı düşüyor ve havaların soğuması ile su içme alışkanlıklarımız değişiyor, bu yüzden cildimize kuruluk hissi ve kırışıklar da oluşabilir. Buna karşı çıkmak için rutinimiz değişmeli ve cildimizi nemlendirmeye odaklanmalıyız” dedi.

Duş jelleri

Duş jeli seçimlerinde SLS, SLES, tuz, paraben ve pek çok zararlı kimyasallar içeren ve cildi kurutan ürünleri kullanmaktan kaçınılması gerekir. Doğal ve organik yağlar içeren duş jelleri tercih edin. Farklı aroma ve kokularıyla bakımlı cilt temizliğiniz için uygun ürünler seçmeyi ihmal etmeyin.

Her mevsim koruma

Güneş koruyucu kremlerin kış aylarında da kullanılması cilt sağlığı açısından önemlidir. Cildimize zarar veren UVA ve UVB ışınlarından cildimizi korumak için dışarıya çıkmadan önce mutlaka güneş kremi kullanılarak, cilt koruma altına alınmalı.

Nemlendirme

Nemlendiren ve bakım sağlayan vücut losyonları ile duştan sonra cildinizi nemlendirmeyi ihmal etmeyin. Özellikle mevsim değişimlerinde kuruyan ciltler için nem dengesini arttırabileceğiniz doğal içerikli vücut losyonları veya sevdiğiniz vücut yağları ile cildinizi hem nemlendirmeye hem de beslemeye özen gösterin.

Cilt lekeleri

Yaz mevsimindeki yoğun güneş ışınları zamanla cilt üzerinde lekelerin oluşmasına neden oluyor. Bu lekelerin büyümemesi için düzenli bakım yapılması gerekiyor. Güneş lekeleri için cilt bakım merkezlerine gidebilir ya da Radyo Frekans cihazları kullanarak kendiniz bakım yapabilirsiniz. Bakım sonrası cilt elastikiyetini tekrar kazanacaktır. Cildiniz için düzenli olarak güneş kremi kullanımının da ihmal edilmemesi gerekiyor.

Beslenme ve hareket

Sonbahar meyveleri vücudumuza gereken su ve vitamin ihtiyaçlarını karşılamamıza yardımcı oluyor. Bu dönemde meyve ve sebze tüketilmesi ve bol bol su içilmesi gerek. Sağlıklı beslenme oldukça önemlidir ancak spor ve hareket de beslenme kadar elzemdir.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?Yorumun nedir ?

Paylaşan Yogber : Alev Aksoy

Cilt lekeleri ve tedavi yöntemleri

Cilt lekeleri ve tedavi yöntemleri

K-Beauty 101: Yeni başlayanlar için adım adım Kore cilt bakımı rutini

K-Beauty 101: Yeni başlayanlar için adım adım Kore cilt bakımı rutini