Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Brezilya fönünün fayda ve zararları

Brezilya fönünün fayda ve zararları

Brezilya fönü yaptırmak isteyenlerin mutlaka bu işlemin artı ve eksilerini göz önünde bulundurarak karar vermesi gerekiyor.

Brezilya fönü kadınlar arasında son yıllarda oldukça popüler olan bir uygulama. Yapılan araştırmalar Brezilya fönü uygulamasının zararlarını da gün yüzüne çıkarmıştır. Brezilya fönü, kahkül modellerine, yıpranmış saçlara, dalgalı saçlara, perma ve düz saçlara uygulanabilmekte. Peki Brezilya fönü yaptırmak isteyenler bu uygulamanın tüm artı ve eksilerini biliyor musunuz?

Brezilya fönünün faydaları

– Nano keratin sayesinde saçınızın kendi öz rengine kavuşması sağlanır
– Saçın kalıcı olarak şekillendirilmesi sağlanır
– Saçta oluşan kırılmaları en az seviyeye indirir
– Yıpranmış saçların güçlenmesini sağlar
– Sıradan fönlere göre daha kalıcı sonuçlar verir.

Brezilya fönünün zararları

– Formaldehit kimyasalı saçlara ısıdan daha fazla zarar vermektedir. Kalıcı fön uygulaması güzellik açısından çekici gelse de saç sağlığına olan etkisi göz ardı edilmemelidir.
– Saçlarınıza evde yapacağınız uygulamalarda, kullandığınız üründe formaldehit olmamasına özen gösterin. Formaldehit içeren ürünler saçta bir koku oluşturur. Bu kokunun sebebi kimyasalın aşınmaması için uygulanan bir önleme aracıdır.
– Yurt dışı kaynaklı araştırmalar brezilya fönü uygulamasının ilk 1 saat içinde kişide bazı yan etkiler oluşturduğunu ortaya koymaktadır. Bunlar; yorgunluk, göz kızarması, burun kanaması gibi çeşitli rahatsızlıklardır. Bu yan etkilerin formaldehit kimyasalı ile alakalı olduğu düşünülmektedir.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?Yorumun nedir ?

Paylaşan Yogber : Alev Aksoy

Doğal yöntemlerle dolgun dudaklara kavuşun

Cilt rengini açacak öneriler