Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in ,

Anneler Günü’nde Onları Mutlu Edecek En Güzel Hediyeler

Anneler Günü, dünyanın pek çok yerinde kutlanan ve annelerin ne kadar değerli olduğunu bir kez daha hatırlatan en önemli özel günlerden birisidir. Aslında Anneler Günü, antik çağlardan beri süregelen bir kutlama geleneğidir. Antik çağlarda, Yunan mitolojisinde Rhea tüm tanrı ve tanrıçaların annesi sayılırdı. Antik çağ inanışına göre, tanrı ve tanrıçalar Rhea’yı kutsamak için her yıl ilkbahar aylarında festival yaparlardı. Yine antik çağlardan Antik Romalılar da anneler günü gibi önemi olan kutlamalar düzenlerlerdi. Tanrı ve tanrıçalar, ana tanrıça Kibele için yine ilkbaharda kutlamalar yaparlardı.

Ancak “Anneler Günü”, adını 1908 yılında başlatılan geleneklerden almıştır. Amerika Birleşik Devletleri’nin Philadelphia eyaletinde yaşayan Anna Jarvis’in hayatının en önemli noktası annesiydi ve annesini kaybetme düşüncesi bile onu mahvediyordu. Ancak maalesef ki Anna, 1908 yılında annesini kaybetti ve üzüntüsünü paylaşabilmek ve annesini öldükten sonra da her daim onurlandırmak, tüm anneleri de hatırlamak için bir anma günü başlattı. Bu anma töreni o kadar dikkat çekti ve önemsendi ki, 1914 yılında Amerika’da kongre onayıyla tüm Amerika’ya yayıldı. Ardından da yavaş yavaş dünyadaki tüm ülkeler Anneler Günü kutlamaya başladı.

Anneler Günü’nde annelerimizi ya da çocuklarımızın annelerini mutlu edebilmek, onları bu özel günde hatırladığımızı gösterebilmek için hediyeler almak isteriz. Ancak her Anneler Günü yaklaştığında, acaba onları mutlu edecek nasıl bir hediye almalıyız derdine düşeriz. Onları mutlu edecek, aynı zamanda işlerine yarayabilecek, kullanabilecekleri ya da onların ihtiyacı olan ve almak istedikleri şeyleri, kısaca anneleri o gün mutlu edecek hediyeleri seçmek için uğraşırız.

Annelere hediye olarak verilebilecek en güzel hediyelerden birisi de kuşkusuz ki parfümlerdir. Parfümler hiçbir zaman popülaritesini kaybetmeyen, aksine her dönemde tüm kadınların büyük bir mutluluk ve keyifle kullandığı hediyeler olmuştur. Çiçek kokusu sevenler, daha natürel kokulara merak salanlar veyahut odunsu kokuları kendine yakıştıranlar, herkesin kendi beğenisine uygun parfümler piyasada mevcuttur. Annelerimizin zevkine uygun şekilde piyasadaki raflarda kendine yer bulan parfümler, birbirinden farklı ve kaliteli markalar sayesinde kullanıcılarıyla buluşur.

Annenizin sevdiği kokuları bilseniz de, farklılık yaratmak isteyebilir veyahut koku zevkini bilmediğiniz için onlara bambaşka kokular deneme şansı yaratabilirsiniz. Özellikle de kült klasik parfümler, neredeyse hemen herkesin beğenip ilgilenebileceği kokulardır. Örneğin Bellisima parfüm, çiçeksi ve odunsu kokuları tercih eden anneler için mükemmel bir tercih olabilir. Viva Cappio parfüm ise yıllardır modası geçmeyen, önceki yıllarda neredeyse her 3-4 kadından birinde olan bir parfüm. Hala çok tercih edilen ve sıkça kullanılan bu koku, yine çiçeksi, baharatlı kokuları tercih edenler için çok uygun bir hediye tercihi olabilir. Risksiz, çoğu kişinin beğeneceği bir Anneler Günü hediyesi olarak doğru tercih olacaktır.

Kalıcılığı fazla, diğer parfüm çeşitlerine nazaran daha ekonomik, daha meyveli koku hissiyatı veren kokulardan biri olan Caldion parfüm, yıllardır modası geçmeyenlerden… Kadın ve erkek seçenekleri ile üretilen Caldion parfüm, yine klasik parfüm markalarından birisi. Dolayısıyla risksiz, çoğu annenin beğeneceği bir kokuyu hediye almak isterseniz, Caldion uygun bir seçenektir. Bunların yanı sıra klasiklerden sayılabilecek Jagler parfüm, Carminella parfüm de hediye seçenekleriniz arasında olabilir.

Tabi ki hemen herkesin rahatlıkla kullanacağı ve annelerin çok beğeneceği hediyeler parfümlerle sınırlı değil. Aynı zamanda kozmetik malzemeler de, annelerimize hediye edebileceğimiz en güzel ürünlerden bazılarıdır. Özellikle de, eğer ki annenizin almak istediği ürünleri siz ona hediye ederseniz, güzelliklerine güzellik katmaları için katkıda bulunabilirsiniz. Yine Flormar, Maybelline, Cecile gibi çoğu kişinin bildiği ve kullanmayı tercih ettiği kozmetik markalarının birbirinden güzel ürünleri ile anneleri Anneler Günü’nde çok mutlu etmek işten bile değil.

Kozmetik ürünler içerisinde ister allık olsun, ister göz farı, ister rujlar olsun, ister rimeller… Herkesin ihtiyacına, zevkine göre onlarca çeşit ürün mevcut. Dilerseniz Anneler Günü adına, annenize ya da çocuğunuzun annesine bu kozmetik ürünlerinden bir set bile yapabilirsiniz. Tam bir set yapmak isterseniz, şeftali ya da pembe tonlarında tercih edebileceğiniz annenizin sevdiği allık çeşidi ile ten rengine uygun fondöten, kullanmayı sevdiği renk tonlarında rujlar, rimel, pudra gibi ürünleri bir araya getirerek hediye kutusu yapabilir ve Anneler Günü’nde onları çok mutlu edebilirsiniz.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?Yorumun nedir ?

Paylaşan Yogber : Serenay

Jacquemus ’den koronavirüs mücadelesine destek

Jacquemus ’den koronavirüs mücadelesine destek

YÖK 'Covid-19' web sitesini erişime açtı

YÖK ‘Covid-19’ web sitesini erişime açtı