Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

2019 sonbahar kontür makyaj trendleri

2019 sonbahar kontür makyaj trendleri
2019 sonbahar kontür makyaj trendleri

Doğanın yaşadığı değişim, modadan makyaja birçok güzellik uygulamasını da domine ediyor. Güz mevsiminin en güzel renkleri sadece tabiatta değil makyaj trendlerinde de kendini belli ediyor. Ergül Keskin Kontür Make up Studio’nun Kurucusu, Kontür Makyaj Eğitmeni Ergül Keskin, 2019 sonbahar sezonu kontür makyaj trendlerini anlatıyor.

Sonbaharın kaşları; doğal ve dokulu

İfadenin, güzelliğin ve yüzün en önemli aktörü kaşlar, sonbahar makyajının temel unsuru arasında yer alıyor. Yaz döneminden çıkan ve yorulan kaşlar için doping etkisi yaratacak kaş kontürü, kaşlara tekrar hayat oluyor. Bu sezonun öne çıkan kaş modası ise, doğal, yoğun ve kendi dokusu korunmuş kaşlar. Bunun için profesyonel kaş tasarımcıları tarafından yüze en uygun kaş formu belirlenmeli ve kontür işlemi ile yeni kaşlar elde edilmelidir.

Ergül Keskin; “Kaş tasarımı, güzelliğin ve altın oranın belirlenmesi için çok önemli. Ancak işin ehli olmayan insanlar tarafından uygulanırsa aynaya baktığınızda sizi mutlu etmeyecek sonuçlar ortaya çıkacaktır. Biz bunu engelleme adına yüzün tüm parametrelerine uygun olarak bir kaş formu belirliyor ve ön çizim gerçekleştiriyoruz. Eğer sonuç kişi için de uygunsa ve beklentilerini karşılıyorsa işleme geçiyoruz. Bu sezon en sık göreceğimiz kaş modeli ise son zamanların vazgeçilmez trendi olan doğal kaşlar. Kişinin doğal kaşının karakterini koruyarak onun için en uygun kaş formunu uyguluyoruz. Genel olarak nispeten daha kalın ve yoğunluğu arttırılmış kaşların bu sezonda sıklıkla karşımıza çıkacağını söyleyebiliriz.” dedi.

Dudaklar, güz rengini resmediyor

Renk yelpazesinin en sıcak tonları, kontür makyaj ile dudaklarda resmediliyor. Sonbaharın iç ısıtan tonları dudakları renklendirirken, zamanla kolajen kaybına bağlı olarak küçülen dudaklar da aynı zamanda dolgunluk kazanıyor. Bu sezon dudak kontüründe öne çıkan renkler ise nude renkler ve belirgin görüntü tercih edenler için ise şarap kırmızısı, sıcak bordo ve toprak tonları…

Kontür makyaj cihazları ve bitkisel boyalar aracılığıyla gerçekleştirilen dudak içini renklendirme işlemi olan dudak kontürü, 3 farklı aşamayı bir arada barındırıyor. İlk aşamada sadece dudak çerçevesine, dudağın iç rengine uygun olarak kontür uygulaması gerçekleştirilir. Bu uygulama dudağın olduğundan daha belirgin ve dolgun görünmesini sağlar. Dudak içi renklendirme ise zamanla doğal rengini kaybeden veya dudak rengini değiştirmek isteyen kişilere uygulanan kalıcı bir işlemdir. Tercih edilen rengin uygulandığı dudaklar, çok daha canlı ve dolgun bir görünüm kazanır. Tam dudak renklendirmede ise hem dudak çerçevesi hem dudak içine kontür uygulaması yapılarak dudaklara istenilen görüntü kazandırılır.

Eyeliner kontür ile dramatik dokunuşlar

Makyajın en zor adımı olan eyeliner’a uzun süreli kalıcı çözüm sunan eyeliner kontürde trendler kuryuklu ve belirgin hatlardan yana… Uzun ve yukarı doğru kıvrılan kuyruklar romantik ve dramatik bir görünüm sağlarken aynı zamanda gözlere daha çekik ve vurgulu bir ifade kazandırıyor. Kusursuzca çekilmiş net hatların ön planda olduğu sonbahar sezonunda gözler kontür makyajın vurucu noktasını oluşturuyor. Eyeliner kontür ile mükemmel konumlandırılan eyeliner hattı, göz şekline de uygun olarak kuyruklu ve dikkat çekici kalınlıkta olduğunda trend ve etkileyici bir görünüm yaratıyor.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?Yorumun nedir ?

Paylaşan Yogber : Alev Aksoy

Kozmetikte yeni trend “Minimalist Yaklaşım”

Kozmetikte yeni trend “Minimalist Yaklaşım”

Makyaj malzemesi temizleme tekniği

Makyaj malzemesi temizleme tekniği