Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

2018-2019 Sonbahar Kış Sezonunda Sıklıkla Göreceğimiz 9 Saç Trendi

2018-2019 Sonbahar Kış Sezonunda Sıklıkla Göreceğimiz 9 Saç Trendi

Sonbahar ile birlikte moda kostüm değiştiriyor, tabii ki saçlar da bundan nasibini alıyor…

1. Zahmetsiz, yataktan kalkmış gibi, kendine has kaküllü bob kesimler…

Bob kesimler adeta son dönemin gözdesi. Ancak her saç türü için kullanışlı olduğu söylenemez. Bu dönem bob kesimlere kaküller ekleniyor ve fönsüz, şekilsiz doğal bir görünüm hedefleniyor. Oldukça incelikli bir kesim, bir o kadar da çabasız, doğal bir görünüm.

2. Çıkmadan önce 5 dakikanızı ayırın! Deneysel topuzlar

Klasik, sıkı ya da dağınık ama asla doğal durmayan topuzların yerini evde kısa sürede yapabileceğiniz deneysel topuzlar alıyor. İster birkaç topuzu birleştirin ister çevirin ve örüklerle süsleyin. Yaratıcı fikirler için mutlaka internetten yardım alın.

3. Rapunzel etkisi; kusursuz uzun saçlar

Her en kadar bir süredi demode olarak kabul edilse de uzun saçlar bu sezonda geri dönüyor. Uzun saç tutkunlarının bile saçlarını kestirdiği bir dönemin ardından kışın bakımlı, parlak ve doğal ve uzun saçları sık sık görmeye başlayacağız. Ancak uzun saçlarda dikkat edilmesi gereken nokta karmakarışık bir görünümden kaçınmak. Net ve bakımlı uzun saçlar!

4. En güzel zamanlar; 1990’ların aksesuarları

90’lar belki de en ikonik dönemden biri. Her şey renkli ve enerjik. Elbette saçlar da öyle. O zamanlar saçlardan eksik olmayan ancak şimdilerde ev tokası olarak kullanılan her aksesuar dışarı çıkmaya hazır. Sonbahar-kış döneminde bol bol 90’ların akseauarlarını kullanacak ve 90’ların enerjisini taşıyacağız.

5. Bohem ve sıra dışı örgüler

Örgü her dönemin kurtarıcısı. Hem şık hem de spor görünümlere kolay bir şekilde uyum sağlayabiliyor. Bu sezon da örgüler hayatıızda olacak ancak bu defa biraz daha yaratıcılık ve özgünlük istiyorlar. Öne çıkmaya, tarzınızın imzası olmaya adaylar. İlham verici bu örgüleri önümüzdeki sezon mutlaka denemelisiniz…

6. Punk ruhu; Asi, dağınık ve sıra dışı

Bu tarz saçları kullanmak elbette cesaret ister. Ancak podyumlarda bolca gördüğümüz kabarık ve asi saç modelleri cesur kişilerle soğaka indiğinde gözlerimiz de alışacak bu görünüme. Rock’n roll kraliçeleri, karanlık rock barlar… Adeta bir film sahnesinden fırlamış gibi. Bu görünümü ise pin up tarzıyla birleştirerek büyük bir fark yaratabilirsiniz.

7. Asil duruş; enseden at kuyrukları

Oldukça yalın ve modern bir görünüm elde etmek için ideal seçim olun enseden at kuyrukları sonbahar ve kışın en büyük kurtarıcılarından biri olacak.

8. Parlak, renkli ya da minimal; saç tokaları

Saçları özgür bırakmak yerine tokalarla süslüyoruz. Abartıdan kaçınmak ise bu sezon için yersiz. Bir yandan 90’lar rüzgari eserken dilediğiniz saç tokasını özgürce kullanabilirsiniz.

9. Geriye taranmış jöleli saçlar

Aslında ıslak görünümlü saçları görmeye deva edeceğiz. Ama bu sezon geriye doğru taranmış jilet gibi saçlar bir adım daha önde.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Paylaşan Yogber : Alev Aksoy

Sağlıklı bir doğum için 5 uyarı

Soğuk hava migreni tetikliyor