Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Yaşlı Adama Zorla Maske Takmıştı: 14 Gün Evde Kalma ve Huzurevi Ziyareti Cezası Verildi

Yaşlı Adama Zorla Maske Takmıştı: 14 Gün Evde Kalma ve Huzurevi Ziyareti Cezası Verildi
Yaşlı Adama Zorla Maske Takmıştı: 14 Gün Evde Kalma ve Huzurevi Ziyareti Cezası Verildi

Bağcılar’da yaşlı bir kişiye maske takıp kolonya döken kişiye, 14 gün ev hapsi ile koronavirüs salgınının ardından 15 gün süreyle en yakın huzurevine haftada iki kez ziyaret etme cezası verildi. 

s-da5084510d6d99132c8493f2bc093145f67eb9
Yaşlı bir adama zorla maske takan ve kafasına kolonya döken Osman K.’ye çıkarıldığı mahkemede 14 gün ev hapsi ile koronavirüs salgınının ardından 15 gün süreyle en yakın huzurevine haftada iki kez ziyaret etme cezası verildi.

“Kendisine sahip çıkıyorum”

s-df258bc9e6903f45058cdf95af5c2fe0cb9faf
DHA’nın haberine göre, Bakırköy Adalet Sarayı’nda savcıya ifade veren şüpheli Osman K. kendisinden şikayetçi olan İhsan Öztürk’ü 2 yıldır tanıdığını ifade etti. Osman K. ifadesinde “İhsan Öztürk’le samimiyetimiz vardır. Kendisi mahalleden, çevreden bozuk para şeklinde yardım isteyen bir şahıstır. Kendisini gariban bir şahıs olarak tanıdım. Bu nedenle kendisine sahip çıkmaya çalışmaktayım. Ben kendisine zaman zaman da harçlık vermekteyim. Lokantada yediği yemeklerin ücretini ben ödemekteyim. Berberde tıraş olduğunda yine ücretini ben ödemekteyim.” diye konuştu

“Video 20 gün önce çekildi”

s-9b9a6f3e56622cde6dc09eaed36605f9012f8b
İfadesinde videonun eski olduğunu söyleyen Osman K. ifadesine şöyle devam etti:

“Söz konusu olan cep telefonu ile çekilen görüntülere ilişkin olay bundan 20 gün öncesine aittir. O tarihte ülkemizde koronavirüs tehlikesi yoktu. Öztürk, benim yanıma gelerek ‘Ben korona oldum 20 TL versene’ şeklinde sözler söyledi. Ben bu sözleri şaka mahiyetinde söylediğini anladım, ben de şaka mahiyetinde ‘Maskeyi tak kolonyayı da dök, git hemen evine’ şeklinde sözler söyledim. Bu esnada şakayı kameraya çekmek istedim. Benim farklı bir kastım yoktur. Çekilen görüntüleri sosyal medya hesabımdan yayınladım. Ben herhangi bir internet fenomeni olan bir şahıs değilim. Videoyu yayınladığımda İhsan Öztürk’ün oğlu benden videoyu silmemi istedi, ben de sildim. Hesabı da kapattım. İhsan Öztürk’ü herhangi bir şekilde tehdit de etmedim. Üzerime atılı suçlamaları kabul etmiyorum. Bu şekilde savunma yapmak durumunda kaldığım için de üzgünüm.”

Yaşı adamı zorla yolundan çevirmişti

s-e526f28da5a4ab3b813ffbd2fce0e99faa1d3a
DHA’nın aktardığı habere göre, İstanbul’da yaşlı bir adamı durduran Osman K., zorla maske takarak başına kolonya döktü. “Virüsün birini bulduk” diyen şüpheli, gitmek isteyen yaşlı adamı “bak lan buraya” diyerek zorla durdurdu. Daha sonra Osman K. “virüs vakasına yakalanmış. Acil müdahale timi geldi” diyerek yaşlı adama maske takarak, başına da kolonya döktü. Ardından da “Kesinlikle kimseye bulaşmıyorsun, doğru hastaneye gidiyorsun” diyen Osman K. yaşlı adamı gönderdi.

“Babaannem ve dedem ağlamaktan kahroldu”

“Babaannem ve dedem ağlamaktan kahroldu”“Babaannem ve dedem ağlamaktan kahroldu” Videonun yayılması üzerine yaşlı adam İhsan Ö.’nün oğlu Ahmet Ö. sosyal medyadan paylaşımda bulundu. Babasının şizofreni rahatsızlığı olduğunu belirten Ahmet Ö., “Kardeşlerim, videodaki kişi benim babam engelli, şizofreni rahatsızlığı var bu görüntüden etkilendiği için bir haftadır kaldırtmaya çalışıyordum ama artık yetişemedim.  Videoyu çeken şahsa ulaşmaya çalıştım oralı bile olmadı. Babaannem ve dedem ağlamaktan kahroldu” dedi.

“Şikayetçi olursanız oğlunuzu yok ederiz”

s-733a85ac3b6de432ffedd83fe9ac434a47daa1
Videonun ardından bir de tehdit edildiklerini söyleyen Ahmet Ö. olay hakkında şu şekilde konuştu: 

“Bir de babama bu görüntülerle ilgili şikayetçi olursanız oğlunu yok ederiz diye tehditte bulunmuşlar. Sosyal medyada inanmayanlar çıkar diyerekten gizliden videosunu çektim lütfen bu konunun takipçisi olun. Babamın kanuni olarak cezai ehliyeti yoktur bizim için korktuğundan dolayı ‘şikayetçi değilim ‘diyor. Sosyal hayatında ve aile hayatında babamızın her zaman yanındayız bütün bu olanlarla ilgili yarın savcılığa gidip suç duyurusunda bulunacağız lütfen Allah rızası için destek olun.”Ayrıca Ahmet Ö., hukuki destek istediğini de kaydetti.

Dün akşam gözaltına alınmıştı

s-bc0f4449698249293aaa709aee7a954ef616dd
Olayın ardından Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Başsavcılığın gözaltı kararı vermesinin ardından Bağcılar İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, çalışma başlattı.Görüntüleri inceleyerek kimliğini belirleyen ekipler, şüpheli Osman K.’yı gözaltına aldı. Osman K. sağlık kontrolünün ardından Bağcılar İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde sorguya alındı.

Benzer bir olay Ankara’da da yaşanmış, gözaltına alınan zanlıya 15 gün ev cezası verilmişti

Yaşlı Amcayı Kameraya Çeken Şahsın Cezası Belli Oldu: ’15 Gün Evinden Çıkamayacak, Huzurevini Ziyaret Edecek’

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?Yorumun nedir ?

Paylaşan Yogber : Alev Aksoy

Putin 'Önceliğimiz Vatandaşların Sağlığı' Dedi: Rusya'da Bir Hafta 'Ücretli Tatil' İlanı

Putin ‘Önceliğimiz Vatandaşların Sağlığı’ Dedi: Rusya’da Bir Hafta ‘Ücretli Tatil’ İlanı

Televizyon Dünyasıyla İlgili Attıkları Komik Tweetlerle Hafta Boyunca Güldürenler

Televizyon Dünyasıyla İlgili Attıkları Komik Tweetlerle Hafta Boyunca Güldürenler