Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

KKTC’li Bürokratın Kızı Karantina Otobüsünden İndirilmişti: Vali Yardımcısının Görev Yeri Değiştirildi

KKTC'li Bürokratın Kızı Karantina Otobüsünden İndirilmişti: Vali Yardımcısının Görev Yeri Değiştirildi
KKTC'li Bürokratın Kızı Karantina Otobüsünden İndirilmişti: Vali Yardımcısının Görev Yeri Değiştirildi

Kuzey Kıbrıs Sivil Havacılık Dairesi Genel Müdürü Mustafa Sofi ’nin kızı Güzide Sofi ’nin mühürlü karantina otobüsünden indirilmesiyle ilgili başlatılan soruşturmada İstanbul Havalimanı Mülki İdare Amirliği ’nden sorumlu Vali Yardımcısı İsmail Şanlı ’nın görev yeri değiştirildi.

s-6351b56a55555d78498e09dc473a3af3b505f9
18 Mart Çarşamba akşamı yaşanan olayda, salgın nedeniyle Paris-İstanbul seferiyle Türkiye’ye getirilen Türk vatandaşlarını karantina adresine götüren mühürlü bir otobüsün önü İstanbul Havalimanı çıkışında polis tarafından kesilmişti. Vali Yardımcısı Şanlı ’nın talimatıyla otobüse binen polisler yolcular arasında bulunan Güzide Sofi ’yi otobüsten indirerek Şanlı ’nın makam aracına bindirmişti.

Adli ve idari soruşturma başlatılmıştı

Karantina ‘Torpili’ mi? Yurt Dışından Gelen Kafileden Ayrılan Güzide Sofi Sosyal Medyanın Gündeminde – Otobüste bulunan vatandaşlar tarafından cep telefonuyla görüntüleri çekilip sosyal medyada paylaşılan skandal olay sonrası, İçişleri Bakanlığı ve KKTC yetkilileri art arda açıklamalar yaparken, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı ile Gazisomanpaşa Başsavcılığı da ayrı ayrı adli soruşturma başlatmıştı.Eylemin yanlış olduğunu ve sorumluların tespit edilip gereğinin yapılacağını açıklayan İçişleri Bakanlığı ’nın açıklaması sonrasında, idari soruşturma da başlatılan olayla ilgili mülkiye müfettişleri soruşturmasına devam ederken, ilk etapta olayın sorumlusu olarak görülen İstanbul Havalimanı Mülki İdari Amiri Vali Yardımcısı İsmail Şanlı ’nın görev yeri değiştirildi.

Valilik emrine çekildi

s-e09b344c66a2ea9bc500cbb457253dfbebedaa
Kirmizi Oje’ten Ferit Zengin’in aktardığı bilgiye göre,İstanbul Havalimanı’nın açılışından bu yana görevi yürüten Mülki İdare Amiri İsmail Şanlı görevden alınıp Valilik emrine çekilirken, yerine İçişleri Bakanlığı’nda Mülkiye Müfettişi olarak görev yaparken geçtiğimiz Kasım ayında birinci sınıf mülki idare amirliğine yükselen Hakan Hakyemez getirildi.

“Sıralı emre uydum”

s-8e7256173631219bf90f5cd67e574d4ecb38e4
Öte yandan, yakın çevresine “ben sıralı emre uydum” dediği ve olaydan birkaç gün sonra yaşadığı rahatsızlık sonrası Covit 19 testi yaptırdığı öğrenilen Şanlı ’nın testinin de pozitif çıktığı ve karantinaya alındığı ileri sürüldü.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?Yorumun nedir ?

Paylaşan Yogber : Alev Aksoy

Evdeki Malzemelerle Yapması Kolay 11 #EVDEKAL Lezzeti

Evdeki Malzemelerle Yapması Kolay 11 #EVDEKAL Lezzeti

Börek Tadında Nefis Bir Kek Tarifi: Pırasalı Kek! Pırasalı Kek Nasıl Yapılır?

Börek Tadında Nefis Bir Kek Tarifi: Pırasalı Kek! Pırasalı Kek Nasıl Yapılır?