Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in ,

Payetli Elbiseyle Nasıl Bir Ayakkabı Giyilir?

Düğünlerde, etkinliklerde, kokteyllerde, şıklık yarışının olduğu hemen her yerde abiyeleri görmek mümkündür. Abiye kıyafetlerin içerisinde tüm hanımlar bir masal prensesine dönüşür. Özellikle de bu tarz gecelerin göz kamaştıran tarzlarından biri olan payetli elbiseler, modanın kalbi olmayı başarmayı tarihin her döneminde sürdürmüştür.

Günümüzde de payetli elbiseler çok modadır ve neredeyse hiç modası geçmeyen ürün gruplarından biri olarak gardıroplardaki yerini her daim korur. Payetli elbise taşırken, gözlerin üzerinizde olacağını unutmamak gerekir. Işıltılı ve “ben buradayım” ahengini taşıyan payetli elbiseleri tercih ederken, bu tarz bir elbiseyi giymenin inceliklerini de bilmek gerekir.

  • Öncelikle, fazla kilonuz varsa, payetli bir gece elbisesi tercih etmişseniz, korse kullanmayı unutmayın. Payetler nedeniyle ışık yansımaları daha çok olacağından, kilolar çok daha fazla gibi görünebilir. Bu tarz sorunları ortadan kaldırmak için korse iyi bir tercih olacaktır.
  • Payetli bir elbise giyip, tarzınızın basit olmasının önüne geçmenin en güzel yeri dekoltenin durumudur. Eğer ki payetli elbise tercih etmişseniz, her yerden dekoltesi olmamasına özen göstermelisiniz. Sadece yaka ya da sadece sırt, veyahut sadece bacak dekoltesi vererek zerafetinizi koruyabilirsiniz. Aksi takdirde, şık görünmek isterken basit görünmeniz kaçınılmazdır.
  • Bu tarz bir elbise tercihinde ayakkabı kombini de çok önemlidir. Tabi ki öncelikli hedef, ayakkabının rahatlığıdır. Bunun yanı sıra, şıklıktan da ödün vermemelidir. Ancak, bu tarz bir kıyafet ile kombinlecek ayakkabıda ışıltılı detaylardan kaçınmak gerekir. Bırakın elbiseniz ışıldasın, ayakkabılarınız da onu tamamlasın. Ayakkabı tercihi olarak da özellikle yaz aylarındaysa ucu acık lita topuk ayakkabılar ile harika bir görünüm elde edebilirsiniz. Bunun yanı sıra, kışın daha kapalı ve lita topuk ayakkabılar da çok şık olacaktır.
  • Ayakkabı ve elbiselerde kontrast yaratabilirsiniz. Ayakkabılarınızda renk patlatması yapacaksanız, payetli elbisenizin renginin toprak ya da pudra tonlarında ya da siyah gibi seçeneklerde olması uygundur. Ancak elbisenizde renk vurgusu yapacaksanız, böyle bir durumda ayakkabınızda baskın olmayan tonlar seçilirse daha hoş bir tarz ortaya çıkacak ve kombininiz gözü yormayacağından gözler üzerinizde olacaktır.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?Yorumun nedir ?

Paylaşan Yogber : Serenay

Dondurulmuş Çözündürülmüş Et Tekrar Dondurulur Mu?

Göz farı nasıl karıştırılır

Göz farı nasıl karıştırılır