Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in ,

Hamilelikte Kıyafet Seçimi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hamilelik, bir kadının yaşayabileceği en özel ve farklı duyguların başında gelir. Gün be gün içinde büyüyen bir canlının varlığının hissi, kadınlar için eşsiz bir deneyim yaratır.  Hayallerinizde artık bebeğiniz vardır ve siz onun için dokuz ay boyunca hazırlanırsınız.

Tüm bu güzellikleri yaşarken, her geçen gün anne adaylarının vücut formlarında değişiklikler meydana gelir. Zaman içerisinde kıyafetler dar gelmeye başlar ve yeni kıyafetlere ihtiyaç duyulur. Günümüzde hamile kıyafetlerinin üretiminde çok özel ve güzel kıyafetler öne çıkmaya başlamıştır. Hem stilinden vazgeçmek istemeyen hem de rahatını koruyabilmeyi isteyen anne adayları için pek çok hamile giyim ürünü bulunmaktadır.

Büyüyen Karın Bölgesi İçin Yüksek Bel Pantolonlar

Hamileliğin ilk üç ay ya da dört ayında, vücut formunda çok fazla büyüme gözlenmez. Ancak hamilelik süreci devam ettikçe karın bölgesi belirginleşmeye başlar ve kilo artışı gözlenir. Bel bölgesindeki bu kalınlaşma nedeniyle, hem bebeğin hem de anne adayının rahat edebilmesi için yüksek bel hamile pantolonları üretilmektedir. Anne adayları, birbirinden güzel ve farklı hamile pantolonları ile harika bir görünüm oluşturabilirler.

İç Çamaşırı Seçimi Önemli!

Hamilelikte iç çamaşırı seçimi çok önemlidir. Özellikle de kumaş türüne dikkat etmek gerekir. Sentetik ve naylon kumaşlar yerine pamuklu kumaşlara sahip ürünler tercih edilmelidir. Hamileliğin ilerleyen dönemlerde göğüslerde büyüme olacağından, geniş balenli ya da geniş askılı sutyenleri seçmek daha doğru olacaktır.

Rahat Hareket Etmenin Sırrı Rahat Ayakkabılar

Hamilelik sürecinin en önemli kıyafet parçalarından birisi de kuşkusuz ki ayakkabılar… Bu süreçte topuklu ayakkabılara bir süreliğine veda etmek gerekecektir. Bunun en önemli sebebi, yüksek topuklu ayakkabıların bel sağlığı açısından tehlike arz etmesidir. Ancak, hem görsel şıklığı olan hem de minik topukları olan ayakkabılara bir nebze izin verilmektedir. Özellikle de çalışan anne adayları için ayakkabı seçimi çok önemlidir. Ayakkabının rahat olması, hamilelik sürecini daha rahat geçirmeyi mümkün kılacaktır. Deri ayakkabılar genişleme özelliğinden dolayı anne adaylarını rahat ettirebilir. Bağcıklı olmayan ayakkabılar ise, hamileliğin ilerleyen dönemlerde karnı çok büyüyen anne adayları eğilip kalkmakta zorlanacağı için daha çok konfor sağlayacaktır.

Hamilelik sürecinde belli bir kiloya kadar kilo artışı normaldir. Ancak, hamilelik sürecinde dahi olsanız aldığınız kiloların bebeğinize değil, kendinize almanız da söz konusu olabileceğinden beslenmeye dikkat etmek önemli olacaktır.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?Yorumun nedir ?

Paylaşan Yogber : Serenay

Romantik Gelinlik Modelleri İle Düğününüzün Dokusunu Değiştirin!

Kraliyette Eltilerin Savaşı Bitmiyor