Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Evlenmeden önce boşanma ihtimalinizi azaltın

Evlenmeden önce boşanma ihtimalinizi azaltın
Evlenmeden önce boşanma ihtimalinizi azaltın

Yeni yapılan araştırmalar, daha evlenmeden önce bazı önlemler alarak ve bazı noktaları göz önünde bulundurarak, boşanma ihtimalinizi azaltabileceğiniz ortaya koymaktadır. Bu etkenlere dikkat ederek boşanma ihtimalinizi azaltabilirsiniz.

En azından 25 yaşında olmak

Henüz hayat tecrübesi ve iletişim kabiliyeti açısından yetersiz olduğunuz ve yeterli bir gelire sahip olmadığınız için, 25 yaşından önce aldığınız evlenme kararı, çok da sağlıklı bir karar değildir. Muhtemelen yanlış sebeplerden ötürü evleniyorsunuzdur. En azından 25 yaşınıza kadar beklemeniz, “akıl çağı” olarak da bilinen entelektüel olgunluğa erişmeniz için bir fırsat yaratır.

Sadece birlikte yaşamak

Evlenme maksadıyla birlikte yaşama kararı almayın. Rahat ve ekonomik olarak avantajlı olması açısından, erkek arkadaşınızla birlikte yaşamanız evlenmeye karar vermeniz gerektiği anlamına gelmemektedir. Evlilik beraberinde çok daha fazla sorumluluk getirecektir. Bunları mutlaka göz önünde bulundurmanız gerekir

Babanızla aranızdaki ilişkinin iyi olması

Büyürken babanızla iyi ilişkiler içinde olmanız, size iyi iletişim yetisi kazandırır ve sevildiğinizi hissetmenizi sağlar. Babasıyla arası iyi olmayan kadınlar eş seçimlerinde yanlış kararlar alma eğilimindedirler.

Ev işlerini paylaşın

Ev işlerinin iki tarafın da sorumluluğu olduğu konusunda ikiniz de hemfikirseniz, evliliğinizde oluşabilecek en önemli tartışma konusu, sizin ilişkinizi tehdit etmeyecek demektir.

Yeterli gelir

Maddi sorunlar çiftlerin boşanmasının bir numaralı nedenidir. Eşiniz ve siz geciken faturalar ve gerçekleştirilememiş hayaller yüzünden stresliyseniz, birbirinden farklı para harcama ve biriktirme anlayışlarına sahipseniz ve her şeyinizi kaybetmekten korkuyorsanız, tartışmalar ve yanlış anlaşılmalar artar ve evliliğiniz önceliğiniz olmaktan çıkar.

Birlikte para biriktirmek

Birlikte ev almak, ev almayı düşünmek ya da bunun için para biriktirmek, evliliğinizde sağlam bağlar kurmanız açısından önemlidir. Ev almak, çiftlerin serbest zamanlarını kısıtlayabilir ve çiftlerde maddi olarak stres yaratabilir, ancak ev satın almak, birlikte yaşama ve gelecek kurma konusunda gerçek bir bağlılık söz konusu olduğunun kanıtıdır. Evinizi değiştirmeden önce konuyu bir kez daha düşünün.

Evlilik öncesi kurslara katılmak

Yapılan araştırmalar bu tür kurslara katılan eşlerin, evliliklerinde daha az anlaşmazlık yaşadığını ve evliliklerinden daha tatmin olduklarını göstermektedir.

Evliliğiniz yürüyecek mi?

Bir çiftin daha düğünleri olurken, boşanma ihtimallerini %70’e çıkarabilecek ya da %20’ye indirebilecek bazı etkenler vardır. Aklınızda bulundurmanız gereken ilk şey, boşanma oranının sabitlenmiş olmasıdır. Şu anda ortalama bir çiftin 15. yıl dönümlerini görme ihtimali %57’dir. Evlilik öncesi kurslara katılmış ya da danışmanlık almış çiftler, boşanma ihtimallerini neredeyse 3’te 1 oranında azaltmış olurlar. Bu kursların gerçekten çiftleri değiştirip değiştirmediğini ya da bu çiftlerin zaten gerçekçi ve olası tehlikelere karşı bilgili olup olmadığını bilmiyoruz (zaten bu yüzden bu kurslara katılacak kadar akıllılar), ancak evlilik öncesi kurslar, yeni evlenmiş bir çifte verilebilecek en iyi düğün hediyesi olabilir.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Paylaşan Yogber : Alev Aksoy

Duygusal zekanız ile evliliğinizi kurtarın

Duygusal zekanız ile evliliğinizi kurtarın

Düğün fotoğrafı için en muhteşem manzaralar

Düğün fotoğrafı için en muhteşem manzaralar