Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Evleneceklere 12 tavsiye

Evleneceklere 12 tavsiye
Evleneceklere 12 tavsiye

Huffington Post haber sitesinde, yönetmen ve bilgisayar programcısı Marcus Geduld yayınladığı makalede, evlenmeye hazırlanan gençler için 14 ipucu sıraladı.

1. Yalnız ve umutsuz olsanız bile, mutsuz bir ilişkinin yalnızlıktan daha kötü olabileceğini unutmayın. Eğer partnerinizle aranızda sorunlar varsa, sırf yalnız kalmamak için bunların üstünü örtmeyi, sorunlar yokmuş gibi davranmayı tercih etmeyin.

2. Biriyle evlenmeden önce, onunla iyi bir arkadaş olduğunuza emin olun. Sonradan arkadaş olacağınızı umarak evliliğe adım atmayın.

3. Büyük bir adım atmadan önce ekonomi, çocuk, aile, arkadaşlar, alkol, kumar, politika, inanç gibi meseleleri oturup konuşun. Birleşik bir banka hesabı oluşturmayı kabul ediyor musunuz, ayrı olmasını mı tercih edersiniz? İkiniz de çocuk istiyor musunuz? Ebeveynleriniz ikiniz için de önemli mi? Birbirinizin arkadaşlarıyla aranız iyi mi?

4. Hakkında konuşmaktan çekindiğiniz cinsel bir konu var mı? Gizli fantezileriniz varsa evlenmeden önce konuşmalısınız, şimdi konuşmazsanız evliliğiniz sırasında problemlerle karşılaşırsınız. Bu konuları karşı tarafa belli etmeden kendinize saklayamazsınız, saklarsanız da mutlu olamazsınız.

5. Şunu düşünün: Partneriniz korkunç bir kaza sonucu felç kaldı, bundan sonra onun her şeyiyle siz ilgilenmek, ona bakmak zorundasınız. Buna hazır mısınız?

6. Evlenmeden önce bir iki yıl boyunca her şey hakkında konuşmuş olmalısınız. Evliliğinizde ‘Sen çok değiştin’, ‘Artık seni tanıyamıyorum’ gibi cümleler sarf etmiyor olmalısınız.

7. İhtiyacınız olduğunda ilişkiniz hakkında profesyonel yardım almaya açık olup olmadığınız konusunda anlaşmalısınız.

8. Birlikte büyük, uzun süreli bir proje için çalışın. Birlikte ciddi bir takım işi yapabiliyor olmanız zor koşullar altında da iyi partnerler olacağınızı gösterir.

9. Pek çok tartışma yaşayacaksınız. Bu tartışmaların ardından gelen süreçler ne kadar sancılı oluyor? Hemen normale dönebiliyor musunuz? İçinizden biri pasif agresif tavırlar sergiliyor mu?

10. Bağlılık anlamında birbirinize ne kadar uyumlusunuz? Biriniz diğerinden daha mı bağımsız?

11. Karşınızdaki kişinin beğenmediğiniz önemli bir özelliği varsa, bunun değişeceğini düşünerek evliliğe adım atmayın. Hiçbir şeyin değişmeyeceğini varsayarak bu kararı verin.

12. İkiniz de bir evliliği yaşamlarınızın sonuna kadar sürdürmeye hazır mısınız? Eğer bir taraf evliliğe ‘iyi olacağını düşünüyorum, deneyip görmek lazım’ diyerek adım atıyorsa, bu kişiyi evlendikten sonra kendinize bağlamayı beklemeyin. İki taraf da bu konuda aynı düşünceleri paylaşıyor olmalı.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?Yorumun nedir ?

Paylaşan Yogber : Alev Aksoy

Evlilik öncesi anti-aging

Evlilik öncesi anti-aging

Düğün alışverişini ucuza getirin

Düğün alışverişini ucuza getirin