Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Düğün alışverişini ucuza getirin

Düğün alışverişini ucuza getirin
Düğün alışverişini ucuza getirin

Her gencin hayalinde mutlu bir yuva kurmak vardır. Mutluluğun anahtarı birbirini seven iki gönül olsa da, gelişen ekonomik dünyada, insanların gereksinimlerinden fazla ihtiyaçları ortaya çıkmış durumda.

İnsanlar lüks ihtiyaçlarını dizginlemek yerine bunları, daha uygun bir şekilde gidermenin yollarını aramakta. Fakat son dönemde artan altın ve döviz fiyatları nedeniyle ihtiyaçları karşılamak şimdilik biraz zor görünse de, altın ve mücevher alışverişinde arzu edilen ürünleri, daha uyguna alabilmenin aslında birkaç yolu bulunmakta.

ALYANS ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ

Tarih boyunca evliliğin en önemli simgesi alyans olmuştur. Çiftlerin gönül bağını simgeleyen alyans artık binlerce modelle, alıcıların hizmetine sunulmuş durumda. Peki, bu kadar modelin içinde uygun ve zevkinizi yansıtan modeli seçerken nelere dikkat edilmeli.

Alyans seçerken komplekslerden uzak olmak gerekir.

Beğendiğiniz alyans, model olarak güzel olsa da her alyans her elde güzel durmayacaktır. Parmak yapınız burada çok önemlidir. Kalın, ince, etli, ya da kemikli bir parmak. Alyansınız parmak yapınıza uygun olmalı.

Konforu ve ergonomisi zevklerinizin gerisinde kalmamalı, aksi takdirde hevesle aldığınız ürünü kısa vadede değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Ayrıca, fiyatta uygunluk ararken, makina işi alyansları tercih etmemek gerekir.

Genelde hafif gramları ile fiyatta cazibe sunarken maalesef işçilikleri nedeni ile uzun vadeli kullanımda dezavantajlıdırlar. Bu şu anlamada gelmemeli, biz bunları satmıyoruz. Tam aksine tercih edilen bir ürün ve oldukça iyi satılıyor. Alyans seçerken müşterilerimiz şu konulara dikkat etmeli .

-Seçilecek alyansın iç cilasının yumuşak ve pürüzsüz olması

-Özellikle taşlı alyansların elde mıhlanmış olması

-Üründeki deformasyona karşı; firmanın ürün tadilat, bakım onarım garantisi vermesi.

– Müşterinin satın alacağı alyans ile ilgili tüm detayları satıcısından özenli bir şekilde öğrenmesi gerekir.

Son dönemde artan altın fiyatları nedeni ile alyans sektörü, ürün fiyat gamını halkın alacağı noktaya çekmek adına, alyans gramlarını minumum seviyeye çekmiş durumda.

HASIR TAKIM ALACAK OLANLARA TAVSİYELER

Trabzon düğünlerinin vazgeçilmezi hasır takımlar artık nerdeyse her yörede tercih edilir hale geldi. Hasırın temizliği ve kalite detayları başlı başına işlenmesi gereken bir konu.

Bununla birlikte sektör 90 ların sonunda durgunluk yaşarken 2000 li yıllarda öncü hasır markaları ile sektör, bir kez daha hak ettiği noktaya ulaşmış durumda.

Her üründe olduğu gibi hasırda da ergonomi ve estetik çok önemli. Genç bir bayanın kolunda naif bir duruş için tercih edilen boy genelde 13 ve 15 koldur (Hasır üzerindeki örgü sırası ) 13 kol ve 15 kol arasında görüntüde çok keskin bir fark olmamakla birlikte fiyatta net bir fark bulunur. Hasır takımın diğer parçaları gerdanlık ve küpedir.

Eğer alıcının hayalini 7 kol bir gerdanlık süslemiyorsa 3 ve 5 kol hasır işinizi görecektir. Piyasanın genelde tercihe ettiği boylar bunlardır.

Bununla birlikte hasır üreticileri artan altın fiyatları karşısında, ürünün satın alına bilirliğini muhafaza etmek adına, hasır takımların gramını hafifletme yoluna gittiler. Ayrıca hasır bileziğin has ayarı olan 22 ayar, görüntü değişmeden aynı renkte 14 ayar seçeneği ile de sunulmakta

14 AYAR SETLER VATANDAŞLARIN İLK TERCİHİ

Set takımlarda altın fiyatlarından etkilenmiş durumda. Altın son dönemde keskin bir düşüş yaşasa da altın piyasasının ateşi çok da düşmüş sayılmaz. Set takım deyince akla gelen 22 ayar setler, fiyatı nedeni ile artık ilk seçenek olmaktan uzak. 14 ayar setler 22 ayar setlere göre neredeyse %30 daha uygun oldukları için vatandaşın ilk tercihi şimdilik 14 ayar takımlar.

BİLEZİK ALIRKEN DİKKAT ETMENİZ GEREKENLER

Düğün alışverişinde bilezik, neredeyse olmazsa olmaz konumunda. Yatırım amaçlı düşünülmeleri nedeni ile işçilikten, yoksun yalın bir fiyata sahipler. Alıcı ve satıcı açısından da fiyatına müdahale etmek oldukça güç.

Örneğin; Son dönemin modası, geniş bileziklerden 20 gr lık iki bilezik alacaksınız. Mesele görüntü ise satıcınızla görüşün, aynı bileziği sizin için 15 gr seviyesine çekecektir ki bu iki bilezikte toplamda 10 gr yapar ve bütçenize ciddi bir katkı sağlar.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Paylaşan Yogber : Alev Aksoy

Evlilik öncesi anti-aging

Evlilik öncesi anti-aging

Aldatan eşi sobeleten yüzük

Aldatan eşi sobeleten yüzük