Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Yüzünüzdeki kırışıklıklar kişiliğinizi ele veriyor

Yüzünüzdeki kırışıklıklar kişiliğinizi ele veriyor
Yüzünüzdeki kırışıklıklar kişiliğinizi ele veriyor

Yüzünüzde belirmeye başlayan kırışıklıkların kişiliğinizi yansıttığını biliyor muydunuz? Sık gülen insanların yanağında çizgiler oluşmaya başlarken, sinirli kişilerin kaşları arasında dikey bir iz görmek hiçte şaşırtıcı olmasa gerek. Sık kullandığımız mimiklerinizle kendinizi ele vermek istemiyorsanız Dr. Alp Mamak’ın tavsiyelerine kulak verin.

Kişiliğiniz hakkında ipucu veriyor

Yüzümüzdeki çukur ve kırışıklıkların bulunduğu bölgeye göre kişiliğimiz hakkında ipucu verdiğini belirten Alp Mamak, “Kaşları sürekli çatık birinin kızgın olduğunu, alnı kırışık birinin endişeli olduğunu, ağız köşesi aşağı bakan birinin mutsuz olduğunu düşünürüz. Bu mimikleri kişi o kadar çok kullanıyordur ki yüzünde yer eden kırışıklara hatta çöküntülere sebebiyet vermiştir” şeklinde konuştu.

Botoksla tedavi mümkün

Oluşan kırışıklıkların kişinin mutsuz olmasına hatta özgüveninin baltalanmasına kadar ulaşacağını belirten Mamak, doğru botoks uygulamasının antidepresan etkisi yarattığına dair yayınların olduğuna da dikkat çekti ve şöyle dedi: “Tabii ki bu durum botoksun antidepresan olmasından değil, sonucundaki memnuniyet hissinden kaynaklanır. Yapılan uygulamalar ise belki de tam da bu yüzden hem yüzümüzde hem de ruhumuzda karanlıkta kalan yerleri ortaya çıkarır, iyileştirmeye çalışır.”

Kişiye özel uygulama önemli

Yanak bölgesinin gençken yağ dokusu bakımından daha zengin olduğunu belirten Mamak, “Genç ciltte hyalüronik asit bol olduğu için nemi fazladır. Göz etrafı ve yanak dokusu bir bütün halindedir. Yaşlandıkça ise birbirinden ayrılır ve çok ciddi karanlık bir alan oluşturur. Bu bizim daha mutsuz görünmemizi sağlar. O karanlıkları yok ederek, daha mutlu bir ifadeye dönüştürebiliriz” dedi.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?Yorumun nedir ?

Paylaşan Yogber : Alev Aksoy

Ameliyatsız gençleşmek artık mümkün

Ameliyatsız gençleşmek artık mümkün

Kusursuz gülümsemenin şifresi

Kusursuz gülümsemenin şifresi