Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Yüze yağ enjeksiyonu yöntemiyle daha genç görünebilirsiniz

Yüze yağ enjeksiyonu yöntemiyle daha genç görünebilirsiniz
Yüze yağ enjeksiyonu yöntemiyle daha genç görünebilirsiniz

Teknolojinin gelişmesi ve yeni tekniklerin keşfedilmesi estetik sektörü açısından da birçok işlemin daha iyi, daha ucuz ve daha az zararlı hale gelmesini sağladı. Yağ enjeksiyonları da bu işlemler arasında yer almaktadır. Estetik Cerrah Dr. Defne Erkara yağ enjeksiyonu ile ilgili sorularımızı cevapladı.

İlk zamanlar sadece dolgu amacı ile kullanılan bu yöntemler, daha sonralarında ise erişkin tip kök hücreler noktasında oldukça zengin bir kaynak olarak görülmeye başlanmıştır. Yani bunun anlamı, yağ enjeksiyonu yapılan yerlerde vücudun beslenmesi ve eksik hücrelerin bu şekilde onarılmasının sağlanmasıdır. Bu noktada yüze yağ enjeksiyonları dikkat çeker. Özellikle de orta yüze dolgu amaçlı yağ verilmesi kök hücreleri değişime uğratmakta, bu şekilde de cildin genç kalması sağlanmaktadır.

Yağ enjeksiyonları

Alınan yağ hücreleri bir takım işlemlerden geçirilir. Özellikle son dönemde ortaya çıkan bazı cihazlarla yağlar havayla temas etmeden alınmakta ve gerekli yerlere enjekte edilebilmektedir. Bu işlemler ile söz konusu hücreler saflaştırılır. Aynı zamanda kök hücre oranı da artar. Sadece yüzde değil, ek olarak memelerde, bacak ve kalça estetiğinde ya da vücudun herhangi bir bölümündeki doku eksikliğinde yağ enjeksiyonlarından istifade edilir.

Kimlere yapılabilir

Yaş ilerledikçe yüzdeki yumuşak doku kaybolmaya başlar. Gözlerin etrafı ve orta yüz bölgesi bu konuda en sık sorun yaşanan bölgelerdir. Cilt altı dokuları da bu noktada zayıflar. Cilt de giderek incelmeye başlar. Yüzdeki çizgiler daha da derinleşip belirgin hale gelir. Tüm bunların yaşandığı, kişinin kendini daha iyi hissetmek istediği, genç görünmek isteyen kimselerin daha diri bir yüz hattına sahip olmayı arzuladığı anlarda akla yüze yağ enjeksiyonu gelir. Dileyen herkes için bu yöntemler uygulanabilir.

Defne Erkara

Hangi bölgelere yağ enjekte edilir

En çok karşılaşılan uygulama şakaklar ve göz çevresidir. Bunun dışında orta yüz bölgesi, elmacık kemiklerinin üst kısımları, dudak ile burun çizgileri gibi alanlara yağ enjekte edilebilir. Yine çene ucu da bu noktada sıklıkla tercih edilir.

Etkileri nasıldır

Yenileyici ve dolgu olmak üzere iki ana etkiden bahsedilebilir. Yüze yağ enjeksiyonu gerçekleştirildikten sonra uygulama bölgeleri çok daha canlı, hacimli ve genç durmaktadır. Bununla beraber kök hücrelerle ilgili olarak uygulama alanlarındaki hücrelerin yenilenip onarılması da rejeneratif etkileri ortaya koyar. Yüze yağ enjeksiyonu hem gençleştiren, hem de sağlık adına önemli etkiler sağlayan bir uygulamadır. Yüz hattı daha da taze bir hal alır.

Öte yandan ameliyat öncesi ve sonrası önemli noktalara dikkat etmek şarttır. Ameliyata 3 hafta kala sigara ve aspirin kullanımları kesilmelidir. Kan sulandırıcı ilaçlar son hafta kaldığında kullanılmamalıdır. Yine zayıflama ürünlerinden ve benzer nitelikteki ürünlerden de uzak durmak şarttır.

Siz de özellikle yüzünüzdeki kırışıklık, çukurluk gibi sorunlar yüzünden daha yaşlı göründüğünüzü düşünüyorsanız Dr. Defne Erkara’nın http://www.defneerkara.com/yuz-estetigi/yag-enjeksiyonu.html internet sayfasından detaylı bilgi alabilirsiniz.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Paylaşan Yogber : Alev Aksoy

Göz kapağı ameliyatı ile ilgili merak edilenler

Göz kapağı ameliyatı ile ilgili merak edilenler

Burun ameliyatı öncesi ve sonrası dikkat edilmesi gerekenler

Burun ameliyatı öncesi ve sonrası dikkat edilmesi gerekenler