Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Somon DNA ve dermapen ile ilgili merak edilenler

Somon DNA ve dermapen ile ilgili merak edilenler
Somon DNA ve dermapen ile ilgili merak edilenler

Son yıllarda en popüler gençlik aşısı olarak nitelendirilen ve kesin sonuç sağlayan Somon DNA ve dermapen sırrı nedir? Somon balığı spermlerinden gelen mucizevi cilt gençleştirme yöntemi ile ilgili merak edilenleri Uzman Estetisyen Filiz Çekin açıkladı..

Dermapen nedir

Dermapen yöntemi 2012 yılında ABD’de yılın en iyi cilt gençleştirme sistemi seçilmiştir. Cildin değerli üst tabakası epidermise zarar vermeden soymadan tahriş etmeden uygulanan bir yöntem olan dermapen tedavi sistemi, cilt gençleştirme dışında akne ve su çiçeği izlerinin çatlakların ve cerrahi sonrasının belirginliğini azaltmaktadır.

Geçmişi antik Çin tarihine kadar uzanan ve Çin prenseslerine uygulanan mikroiğne sisteminin modernleşmiş halidir.

Dermapen nerelerde kullanılır

Genişlemiş gözeneklerin, ince ve kırışıklar, ağız etrafındaki sigara çizgileri gibi yaşlanma bulgularının belirginliğini azaltmak, cildi sıkılaştırmak ve daha dinç bir görünüm elde için tercih edilen yöntemdir.

Özellikle el, boyun, yüz bölgelerinde uygulanıyor ve tüm deri cilt tipleri için uygundur. İnce olduğu için birçok uygulamada çekinilen boyun ve kol içleri gibi bölgelerde de rahatlıkla uygulanabiliyor.

Somon DNA nedir

Saf hyaluronik asit ve somon balığı spermlerinden DNA molekülleri sayesinde ciltte hücre yenilemesi sağlar, aynı zamanda hızlı bir gençleşme ve canlandırma sağlar. Bir çeşit vitamin takviyesidir.

Somon DNA’sının etkileri geniş gözenekler, cilt lekeleri, stres, hava kirliliği, sigara, alkol, güneşin zararlı ışınları ve geçen yılların ciltteki olumsuz etkileri ciltteki kolajen ve elastin sentezini hızlandırır. Her cilt tipine ve her mevsim uygulanan yöntemdir.

Somon DNA kimlere uygulanmamalı

Uzman Estetisyen Filiz Çekin ”Somon DNA gençlik aşısı alerjik reaksiyonlara yol açmaz ve bundan dolayı geniş bir alanda kullanılabilir. Fakat yine de tedbir amaçlı bazı kişilerde uygulanmaması gerekir” şeklinde uyardı.

– Hamilelerde,

– Kanser durumunda (doktora başvurulmalı),

– Kontrol altına alınamayan diyabet hastalığında,

– Felç geçirme riski yüksek olanlarda,

– Yüksek kan pıhtılaşma sorunu olanlarda,

– Çoklu ilaç tedavisi gerektiren kalp rahatsızlığı olan kişilerde uygulanmamalıdır.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Paylaşan Yogber : Alev Aksoy

Göz estetiği ile 10 yaş daha genç görünün

Göz estetiği ile 10 yaş daha genç görünün

Botoks ile ilgili tüm merak edilenler

Botoks ile ilgili tüm merak edilenler