Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Pratik estetik uygulamaları ile yeni yıla yeniliklerle girin

Pratik estetik uygulamaları ile yeni yıla yeniliklerle girin
Pratik estetik uygulamaları ile yeni yıla yeniliklerle girin

Yeni yıla değişiklikler yaparak kendinizi şımartmak istiyorsanız Kulak Burun Boğaz ve Yüz-Burun Estetiği Uzmanı Op. Dr. Abdülkadir Göksel, kısa sürede uygulanan ve iyileşme süreci gerektirmeyen estetik uygulamaları ile nasıl güzelleşebileceğinizi anlatıyor…

Elmacık kemikleri önemli

Elmacık kemiklerinin ve yüz ovalinin belirginleştirilmesi için de dolgu işleminin uygulandığını anlatan Göksel bu uygulamanın aynı zamanda çene kenarındaki yığılmaları da azalttığını ve gözyaşı oluğunun doldurulmasının yüzde çok ciddi fark yarattığını söylüyor.

Dolgun dudaklar

Dudak bölgesinde abartıdan kaçınmanın önemini vurgulayan Dr. Abdülkadir Göksel, bazılarında sadece kontür belirginleştirmenin, bazılarında ise dudağın yalnız pembe kısmını dolgunlaştırmanın yettiğini belirtiyor. Dudak köşelerinden aşağıya doğru inen derin çizgiler varsa dolgularla bu görünüm de gideriliyor.

Işık dolgusu

Gözaltı çok özel bir bölgedir. Çok ince bir cildi olması nedeni ile kolaylıkla deforme olabilir. Bu bölgenin en önemli sorunları morluklar, çukurlar ve kırışıklıklardır. Mevcut problemler en güzel ve genç yüzleri bile olduğundan çok daha yaşlı gösterebiliyor diye belirten Göksel, bu bölge için özel üretilen ışık dolgusu sayesinde 15 dakikalık ağrısız ve acısız bir işlem ile anında gençleşmeyi sağlamak mümkündür dedi.

Yüz askılama ve kaş kaldırma

İlerleyen yaş ile birlikte cildin elastikiyetini kaybetmesi ve yer çekiminin de etkisi ile yüzümüzde sarkmalar meydana geliyor. Estetik cerrahide sunulan yeni bir yöntem olan iple yüz germe sayesinde cildin daha gergin gözükmesi mümkündür diye belirten Göksel, bu yöntem ile kaşı kaldırabildiklerini ve yüzde bulunan derin kırışıklıkları dahi açabildiklerini açıkladı.

PRP tedavisi

PRP platelet yönünden zenginleştirilmiş plazma uygulamasıdır. Bu uygulamada kişinin kendinden alınan küçük miktardaki kandan elde edilen, cilt için oldukça faydalı bileşenlerinin mikro iğneler ile cilde verilmesi işlemidir. Özellikle yılların etkisi ile oluşan yüzdeki yaşlanma belirtilerinin giderilmesinde PRP çok sık kullanılan bir yöntemdir şeklinde ifade eden Göksel, bu yöntemin uygulanmasında hiçbir yan etki yoktur diye ekledi.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?Yorumun nedir ?

Paylaşan Yogber : Alev Aksoy

Merdiven altı estetik yüz anatomisini bozabilir

Merdiven altı estetik yüz anatomisini bozabilir

Ezgi Karavelioğlu ile Paris Işıltısı ’nı konuştuk

Ezgi Karavelioğlu ile Paris Işıltısı ’nı konuştuk