Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Liposuction devri kapanıyor

Yağlı dokunun alınarak düzeltilmesi ve estetik açıdan şekil verilmesi anlamına gelen “Liposculpture” operasyonu sırt, bel, göbek, bacak içi, basenler, diz iç kısımları, çene altı gibi farklı vücut bölgelerinden vakum yardımıyla yağ alınması sonrasında, vücuda şekil verilmesini sağlıyor. Estetik International Sağlık Grubu kurucusu Op. Dr. Bülent Cihantimur, kliniklerinde kullandıkları liposculpture metodu ile ilgili: “Bölgesel yağlanma büyük bir sorun, uygulanan zayıflama diyetlerine ya da sporla bile üstesinden gelinemeyebilir. Bu tarz vakalarda özellikle vücut kontürüne şekil kazandırmak ve bölgesel yağdan kurtulmak isteyen hastalarımıza liposculpture operasyonunu öneriyoruz.” dedi.

Liposuctiona göre daha avantajlı

“Liposuctiondan farklı olarak, mikro kanüllerle vücudun belirlenen bölgelerine uygulama yapılmaktadır. Bu kanüller normalde liposuction tekniğinde kullanılan kanüllerden çok daha incedir ve dolayısıyla cerrahın yağ hücreleri üzerine çok daha fazla hakim olmasını sağlar. FDA tarafından vücut ve yağ şekillendirici olarak onay alan Nutational Infrasonic Liposculpture yöntemi, aynı anda yağ toplama da yaptığı için, cerraha kontrol gücü sağlar. Bunun sonucunda pürüzsüz bir vücut şekillendirilmesi oluşur ve iyileşme süreci son derece kısalır” diyen Cihantimur, liposculpture tekniğinin dünyadaki saygın merkezlerin de tercih ettiğini işaret ederken bilimsel onay almış, güvenilir bir uygulama olduğunun da altını çizdi.

Bu uygulamayla daha çok yağ alımı yapılıyor

“Liposculpture sunduğu avantajlarla, pek çok olumsuz yan etkiyi de ortadan kaldırıyor. Yüksek titreşim, bir seansta daha çok yağ alınmasını sağlarken, operasyon sonrası ağrıyı minimalize eder, oluşabilecek morarma ve şişmeyi azaltır. Bölgesel yağ fazlalığı olanlara, kısaca liposuction yapılabilecek her bölgeye uygulanabilir. Hastalarımızın iyileşme döneminde yaşadıkları sıkıntıları aza indirgemek için, özellikle bu tekniği kullanıyoruz” diyen Op.Dr. Bülent Cihantimur, liposculpture operasyonu geçirenlerden son derece iyi geri dönüşler aldıklarınıda vurguladı.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?Yorumun nedir ?

Paylaşan Yogber : Alev Aksoy

Vücuttaki 30 yaş sonrası değişimler depresyon sebebi

Vücuttaki 30 yaş sonrası değişimler depresyon sebebi

Elleriniz yaşınızı ele vermesin

Elleriniz yaşınızı ele vermesin