Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Kış aylarında burun estetiği yaptırmak

Burun estetiği yaptırmak, her aşaması ile oldukça önemli bir konu. Hastalar arasında en çok konuşulan konulardan birisi de, ameliyat için en uygun zamanın hangi mevsimde olduğudur. Bu anlamda her mevsimde rinoplasti yapmak mümkündür. Net bir genel geçer bilgi ile belirli bir mevsimin en iyi karar olacağını söylemek doğru olmaz. Önemli olan ameliyat sonrasında hastaların mevsim ve diğer şartlara göre yapılması gerekenleri yerine getirmesidir. Elbette kış mevsiminde burun estetiği yaptırmanın tüm etkilerini öğrenmeli ve kararlarını da buna göre vermelidirler.

burun estetiği

Kış mevsiminde de burun estetiği mümkün

Hastalar yazın olduğu gibi kışın da ameliyat sonrası soğuk havadan korundukları takdirde ameliyat olabilirler. Burun estetiği sonrası grip olmak iyileşme açısından bazı etkileri beraberinde getirebilir. Sürekli akıntı olması, enfeksiyona daha yatkın bir duruma girme ve hapşırma nedeniyle burnun darbe görmesi iyi olmaz. Özellikle hapşırmadan korunmak ve burnun sabit kalmasını sağlamak gerekmektedir. Her grip ilacı da estetikten sonra almaya uygun değildir. İlaç kullanımında mutlaka doktora danışılması önerilir. Burnun sürekli ıslak kalması, enfeksiyon kapmasına davetiye çıkarması demektir. Bu nedenle kış mevsiminde burun estetiği olan bireylerin gribe karşı kendilerini koruması gerekecektir.

alerji

Alerjik durumlarda ne yapılmalı

Bahar ve yaz aylarında alerji yaşayan bireyler de mevsim konusunu buna göre göz önünde tutabilirler. Bu dönemlerde burun bölgesi çok hassas olmakta ve sürekli olarak hapşırma ile akıntı sorunu gündeme gelmektedir. Aynı zamanda alerji için kullanılan ilaçlar için de doktordan bilgi alınması gerekecektir. Alerjinin etkisini göstermediği zamanlar genellikle kış mevsimine denk düşeceği için bu konu da dikkate alınmalıdır. Alerji etkileri kontrol altına alındığı sürece, mevsim açısından hiçbir sorun oluşmayacaktır. Rinoplasti olanlar operasyondan sonra bulundukları ortam sıcaklığına dikkat etmeliler. Ortam sıcaklığı ne çok yüksek ne de çok düşük olmalıdır. Ayrıca operasyon sonrası işe başlama süreci artık daha da kısaldığından arzu edilen ayda (hangi mevsim olursa olsun), estetik burun ameliyatı mümkündür.

Kısacası, her mevsimin kendine göre etkenleri dikkate alınarak her birey istediği mevsimde burun estetiği olabilir.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?Yorumun nedir ?

Paylaşan Yogber : Alev Aksoy

Ses bozukluğuna çözüm: Ses estetiği

Ses bozukluğuna çözüm: Ses estetiği

Revizyon burun ameliyatından korkmayın

Revizyon burun ameliyatından korkmayın