Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Göz kapağı ameliyatı ile ilgili merak edilenler

Göz kapağı ameliyatı ile ilgili merak edilenler
Göz kapağı ameliyatı ile ilgili merak edilenler

Göz kapağının yaşa ve genetik faktörlere bağlı olarak sarkması kişiyi hem görsel olarak mutsuz eder, hem de gözün üst taraftan görmesini kısıtlar. Estetik göz kapağı ameliyatları sayesinde çok daha güzel ve hoş göz çevresine sahip olmak kolaylaşır. Bu rahatsızlık hakkında konuştuğumuz Esetetik Cerrah Defne Erkara, göz kapağı ameliyatı ile ilgili tüm detayları sizin için anlattı.

Alt ve üst göz kapağı ameliyatı

Bu ameliyat türünün sonuçları oldukça keskin ve nettir. Yani insanlar ameliyat sonrasında aradaki farkı oldukça açık bir şekilde görürler. Bununla beraber göz kapağı ameliyatı iyileşme süresi olarak da oldukça kısa bir sürece sahiptir. Üstelik bu süreç zorlu bir süreç de değildir, yani kısa sürede ve kolay bir şekilde ameliyat iyileşmektedir. Oldukça sık bir şekilde tercih edilen estetik göz kapağı ameliyatı gayet genç ve dinamik bir görüntü de sağlamaktadır. Kişinin 10 yıl, belki de 15 yıl genç görünmesi mümkündür.

Zaman zaman genetik olarak gözlemlenen torbalanmalar, zaman zaman ise ilerleyen yaş ya da uykusuzluk ve yorgunluk temelli nedenler ile oluşan morluk ve şişlikler bu ameliyatlar ile son bulur. Yapısal anlamda estetik bir değişme kolay bir şekilde sağlanabilirken, aynı zamanda kırışıklıklardan, çizgilenmelerden, sarkmalardan ve bollaşmalardan da bu yöntemle kurtulmak mümkün hale gelir. Sadece alt veya üst göz kapağı ameliyat edilebildiği gibi, tek seansta her ikisi birden de ameliyat edilebilir.

göz kapağı ameliyatı

Estetik göz kapağı ameliyatının faydaları ve diğer detaylar

Zaman içinde ya da genetik olarak oluşan morluklar, şişlikler, çizgiler, torbalar ve benzer kötü unsurlar estetik göz kapağı ameliyatları ile ortadan kaldırılırken aksi halde kişinin yaşlı, yorgun ve kötü görünmesi durumu ortaya çıkar. Çünkü torbalar, şişlik ve morluklar insanları çökmüş bir şekilde yansıtır. Bu nedenle de estetik göz kapağı ameliyatına ihtiyaç duyulur. Görme alanının daralması da cabası. Aslında göz kapağı sadece estetik değil fonksiyonel bir operasyondur da.

Ameliyat öncesindeki 7 gün boyunca sigara içilmemesi, aspirin gibi kan sulandırıcıların kullanılmaması önemlidir. Aynı tedbirler ameliyat sonrası 7 günlük dönemde de alınmalıdır. Böylelikle operasyonlar uygun şartlarda yapılırken iyileşme süreçleri de gayet olumlu ve kısa sürede hallolacaktır.

Bu işlemler lokal anestezi ile yapılabildiği gibi hassas kişilerde sedasyon veya genel anestezi tercih edilir. Ameliyat sonrasında hastane yatışı genel olarak verilmezken aynı gün taburcu olunup evde dinlenme sağlanabilir.

Ameliyat süresi

Genel olarak bahsetmek gerekir ise yapılacak olan operasyonlarda göz kapağı başına 20 ila 30 dakika gibi bir süre ayrılmaktadır. Göz kapaklarından fazla deriler ve deri altı unsurlar alınarak işlemler ilerletilir. Bu sayede torbalanmaların ve sarkmaların da önüne geçilmiş olur. Ancak torba ve dokular kesinlikle agresif olarak alınmazlar; parça unsurlar uygun yöntemlerle azaltılma sureti ile yok edilirler. Ameliyat sonrasında atılacak olan dikiş ise göz kapağının kıvrımına oturtulması ile beraber o hatta uyumlu şekilde yapılır ve iz kalmaması sağlanır. Ameliyat sonrasında bu bölgeye darbe alınmaması ve uzman kontrolünde tedavinin sonlanması sağlanmalıdır.

Sonuç olarak; yaşın etkilerinin en fazla görüldüğü alan yüz bölgesidir. Göz kapakları da olumlu ve olumsuz anlamda yüz ifadesine katkıda bulunur. Siz de göz kapaklarınızdan rahatsız iseniz Dr. Defne Erkara’nın http://www.defneerkara.com/yuz-estetigi/goz-kapagi-ameliyati.html internet sayfasından daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Paylaşan Yogber : Alev Aksoy

Her 7 çiftten 1'i çocuk sahibi olamıyor

Her 7 çiftten 1’i çocuk sahibi olamıyor

Yüze yağ enjeksiyonu yöntemiyle daha genç görünebilirsiniz

Yüze yağ enjeksiyonu yöntemiyle daha genç görünebilirsiniz