Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Göz estetiği ile 10 yaş daha genç görünün

Göz estetiği ile 10 yaş daha genç görünün
Göz estetiği ile 10 yaş daha genç görünün

Yüzün en dikkat çekici bölümü olan gözlerimiz, yoğun iş temposu, yorucu şehir yaşamı gibi faktörler karşısında bitkin düşerek, yaşlı ve bitkin bir görünüm kazanmamıza yol açabiliyor. Göz kapağı sarkması, kaz ayağı çizgileri, göz altı torbaları gibi göz çevresi problemleri olduğumuzdan daha yaşlı görünmemize neden olurken, yaşam kalitemizi de olumsuz etkileyebiliyor. Dünyagöz Altinuzade Hastanesinden Op. Dr. Levent Akçay, göz muayenesi kadar göz çevresi estetiğinin de ihmal edilmemesi gerektiğini söylüyor. Çocuklarda göz muayenesi özellikle yarı yıl tatili gibi belli dönemlerde büyük bir artış gösteriyor. Veliler, okulların tatil olmasını fırsat bilerek çocuklarının göz sağlığına ilişkin tüm muayenelerini yaptırıyor. Ebeveynlerin tatil dönemlerinde kendilerini de ihmal etmemelerini öneren Op. Dr. Levent Akçay, oküloplastik problemlerin (göz çevresi) estetik görüntünün yanı sıra, görme kalitesini de olumsuz etkileyebileceğini ifade ediyor.

Pratik ve etkili yöntemlerle daha genç görünmek mümkün

Yüzün kaybolan canlılığını göz estetiğiyle yapılacak birkaç küçük dokunuşla geri kazanmanın mümkün olduğunu belirten Op. Dr. Akçay “Yaş ilerledikçe göz çevresindeki kas ve deri dokusu yerçekimiyle aşağı doğru sarkar. Bu durum göz etrafındaki yağ dokusunun fıtıklaşması ve gözün önündeki yağı tutan sağlam yapının gevşemesine neden olur. Göz ve göz çevresine yapılacak küçük estetik ve fonksiyonel operasyonlar ile bu problemlerden kurtulmak çok basit. Pratik ve etkili yöntemlerle en az 10 yaş daha genç görünebilirsiniz” diyor.

Sadece bir saatte kırışıklıklara veda ediliyor

Göz kapağı sarkması ve gözde hafif torbalanma gibi problemler sadece bir seansla tedavi edilebiliyor. Thermage CPT radyofrekans tekniği ile cilt altı kollojeninin yenilendiğini dile getiren Op. Dr. Akçay, “1 saat süren bir işlem ile göz çevresinde oluşan cilt kırışıklılarını yok edebiliyoruz. Oldukça kısa süren bu yöntemin etkisi ise 2 yıl kadar sürüyor.”

Üst göz kapağı sarkmalarının görme alanını etkilediği vakalarda estetik operasyon yaptıklarını belirten Op. Dr. Akçay, göz çevresine dair problemler ciddi bir boyutta ise Blefaroplasti cerrahisini uyguladıklarını söylüyor. Hasta bu cerrahi yöntem ile hiç olmadığı kadar dinç bir görünüme kavuşabiliyor.

Rutin bakımlar geçici düzelmeler sağlıyor

Kaş kaldırma ve kaz ayağı botox uygulamalarını da sıklıkla yaptıklarını vurgulayan Op. Dr. Levent Akçay, öğle tatilinde bile yapılabilen bu tip uygulamaların kısa süre için etkili olduğunu, sadece 6 ay süren geçici bir düzelme sağladığını söylüyor. Alın ve dudak çevresinde oluşan derin kırışıklıklar ise dolgu maddeleri ile doldurularak istenilen ölçüde düzleştirilebiliyor.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Paylaşan Yogber : Alev Aksoy

Diş estetiği ile muhteşem bir gülüşe kavuşabilirsiniz

Diş estetiği ile muhteşem bir gülüşe kavuşabilirsiniz

Somon DNA ve dermapen ile ilgili merak edilenler

Somon DNA ve dermapen ile ilgili merak edilenler