Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Düz bir karın için: Karın germe ameliyatı

Düz bir karın için: Karın germe ameliyatı
Düz bir karın için: Karın germe ameliyatı

Düz bir karın için: Karın germe ameliyatı

Orta ve alt karın bölgesinde bulunan yağ dokusunun ve yine bu bölgedeki fazla derinin alınması ile başlanan, karın duvarı kaslarının sık ve gergin olmasını sağlayan estetik karın germe ameliyatı, abdominoplasti adı ile de bilinir. Hamilelik, kilo alıp verme gibi durumlarda oluşan karın derisi ve kasların deformasyonu sonucunda bu tarz estetik operasyonlara ihtiyaç duyulması mümkündür. Doğrudan görünümü etkilediği için söz konusu ameliyat sıkça tercih edilen bir estetik operasyondur. Op. Dr. Defne Erkara karın germe ameliyatı ile ilgili bilgiler verdi.

Karın germe ameliyatı neden gerekir

Daha çok aşırı kilo kaybı sonrası görülen karın derisinin sarkması kötü bir görüntüye yol açar. Kilolu iken gergin duran bu bölge kilo kaybı sonrası bir anda gevşer ve sarkar.

Genetik özelliklerden de kaynaklanabilen söz konusu durum hamilelik sonraları da görülebilir. Bu ameliyat ile de karın bölgesindeki fazla yağ ve derilerin alınması ile beraber karın bölgesinin sıkılaştırılması, kasların gergin hale getirilmesi ve güzel bir görüntünün ortaya çıkması amaçlanmaktadır.

Karın bölgesinde daha sıkı bir görüntü

Karın germe ameliyatı daha sıkı ve daha düz bir karın bölgesine sahip olmak isteyen kişilerce tercih edilebilir. Fazla derinin alınması, yine aşırı yağın atılması bu ameliyatın ana konusudur. Kimi kasların aşırı gevşemesi de onarılma sureti ile ortadan kaldırılabilir ve karın kasları da sıkılaşır.

Öte yandan bazı konular da bu ameliyat ile ilintili olarak öne çıkmaktadır. Örneğin eğer yakın zamanda çocuk sahibi olmak düşünülüyor ise bu ameliyat biraz ertelenebilir. Doğum sırasında sıkıntı yaşamamak ve yeniden vücudun deforme olabileceği ihtimalinin bulunması gibi noktalar ortada olduğu için doğum beklenmelidir. Aynı zamanda ameliyat geçiren kişilerin sonraki süreçte sigarayı bırakması da vücuda olumlu etki edecek, karın bölgesinin daha güzel bir hal almasını sağlayacaktır. Çünkü sigara vücuttaki damarları daralttığı için kan akışını da azaltır ve bu şekilde iyileşme dönemi oldukça yavaş geçebilir.

Yine kan sulandırıcı ilaçlar ameliyat öncesinde kesilmelidir. Aspirin de bu tür ilaçlara dâhildir. Çünkü bu ürünler ile kanama artabilir. Uzmanlar söz konusu ameliyat için uygun olup olmadığınızı fiziksel muayene ile ölçerler. Ancak unutulmamalıdır ki bu ameliyat kesinlikle doğrudan bir kilo verme amacı ile yapılmaz. Yalnızca vücudun hatlarının düzelmesinde karın germe ameliyatından söz edilebilir.

Mini karın germe

Hem göbek deliği üstünde hem de altında sarkma varsa tam karın germe ameliyatından söz edilir. Ancak bazen sarkma sadece göbek deliği altındaki bölgededir. O zamanda sadece o bölgenin toplaması yapılır. Buna da mini karın germe denir.

Ameliyat sonrası dönem

Ameliyat sonrasında karın bölgesi ve çevresinde baskı uygulayan bir korse yer alacaktır. Anestezi etkileri geçince hasta bu baskıyı fark eder. Herhangi bir şişlik olmaması ve kanamanın sonlandırılması açısından bu korse çok yararlıdır. En az 1 ay takmak gerekir. Aynı zamanda cilt altı kısımlara yerleştirilen iki adet dren tüpü de vücutta yer alır. Ancak bu tüpler 1 ya da 2 gün içinde hastadan alınır. Karın bölgesindeki baskının biraz hafiflemesi için de bacaklar bükülü vaziyette durmalıdır ve bunun için de bacakların altına yastık konabilir. İlk birkaç gün zor olsa da diğer günler yürüme konusunda büyük sıkıntılarla karşılaşılmaz ve zaman içinde hayat eski normal haline döner.

Siz de karın germe ameliyatı ile ilgili detaylı bilgi almak istiyorsanız Dr. Defne Erkara’nın http://www.defneerkara.com/vucut-estetik-ameliyati/karin-germe-ameliyati.html sayfasına başvurabilirsiniz

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Paylaşan Yogber : Alev Aksoy

Estetikten sonra nasıl görüneceğinizi önceden öğrenmek mümkün

Estetikten sonra nasıl görüneceğinizi önceden öğrenmek mümkün

Dolgu ve botoksta uzman farkı

Dolgu ve botoksta uzman farkı