Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Uzmanından ham kakao tavsiyesi

Uzmanından ham kakao tavsiyesi
Uzmanından ham kakao tavsiyesi

Size sorum var: Yeniliklere ne kadar açıksınız?

Mesela ben; özellikle beslenmeyle ilgili yeni bir ürün gördüğümde hemen denemek isterim. Hem yeni bir tat ile tanışmak, hem de sizleri yeni lezzetlerle buluşturmak için. İşimle aşk yaşadığım dogrudur bu arada. Bu yüzden market alışverişlerim cok uzun sürer 🙂 Ayrıca buradan paylaştığım tariflerde de bu yeni ürünleri oldukça sık kullanıyorum.

uzmanından ham kakao tavsiyesi

Ham kakao

Genelde yeni lezzetlere dirençliyizdir. “Aman yemeğin tadını bozar, ağzımın tadını bozar” diye uzak dururuz. Size tavsiyem, denemeden karar vermeyin. Alışık olduğumuzdan daha keyifli bir lezzet ile karşılaşabilirsiniz.

Mesela tariflerimde sık sık kullandığım “ham kakao”. Kakao ağaçlarında yetişen meyvelerin her birinde 2.5 cm büyüklüğünde 20-40 kadar kakao çekirdeği bulunur. Bu çekirdekler meyvesinden çıkarılarak birkaç gün muz yaprağında mayalandırılır ve daha sonra güneşte kurutulur. Bu şekilde fabrikada işlenmeye hazır hale gelir. Ham kakao ise fabrikaya hiç girmiyor. Herhangi bir katkı maddesi, ilave şeker içermiyor ve ısıl işlem görmüyor. Endüstriyel kakaodan en büyük farkı ise çikolata tadı. Normalde kullandığınız kakaodan daha az miktarda ham kakao kullanarak daha gerçekçi bir tat elde etmeniz mümkün.

Yanii, bir deneyin derim 😉

Uzm. Dyt. Gizem Keservuran

özel içeriğidir.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Paylaşan Yogber : Alev Aksoy

Saat 18:00 ’dan sonra yenilebilecek gıdalar

Saat 18:00 ’dan sonra yenilebilecek gıdalar

Kilolarınızın özgüveninizi yok etmesine izin vermeyin

Kilolarınızın özgüveninizi yok etmesine izin vermeyin