Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Makarna yiyerek zayıflayın

Makarna yiyerek zayıflayın
Makarna yiyerek zayıflayın

Beslenme içinde önemli bir yere sahip olan karbonhidratın makarnada bol miktarda bulunması, diyet yaparken birçok önemli vitamin ve mineralden de mahrum kalmamayı sağlıyor. Öğünlerde ana yemek olarak değişik sos ve salatalarla hazırlanmış makarnaya ağırlık vererek ve diğer besinlerden de yeteri kadar beslenerek yapılan makarna diyeti, uygulayan pek çok kişinin memnun kaldığı ve kilo vermeyi başardığı bir diyettir.

Makarna diyetinde kilo vermeyi mümkün hale getirmek için, yenen diğer besinlere de dikkat edilirken, tüketilen makarnanın yağsız ve kalorili soslardan yapılmamış olmasına dikkat etmek gerekir. Bu konuda makarnanın diyet listesi içinde yer almasından dolayı, istenilen şekilde yeneceği algısı oluşturabilir. Bu nedenle diyet listesinde verilen önerilere dikkat edilmeli ve ton balığı, domates soslu ve sebzeli makarna seçenekleri değerlendirilmelidir.

Makarna diyeti yaparken önemli olan günlük 1200 kaloriyi geçmemeye dikkat ederek düzenli ve sağlıklı bir şekilde beslenmeye çalışmaktır. Bunun yanı sıra yemeklerde makarnanın değişik soslarla yapılmış şekillerini bulundurarak hem tok kalmak hem de düşük kalori ile vücudun ihtiyacı olan karbonhidrat ihtiyacı karşılanmış olur. Yaklaşık iki hafta süren makarna diyeti listesini isteğe göre uzatmak da mümkündür. Sağlıklı bir diyet olmasından dolayı, herhangi bir sağlık sorunu olmayan herkes rahatlıkla bu diyeti uygulayabilir.

Örnek diyet menüsü

Sabah: Üzerine tereyağı ya da margarin sürülmüş iki ince dilim ekmek, 2 mandalina, çay veya kahve

Öğle: 1 tabak makarna, 1 kâse yağsız salata

Akşam: yarım tavuk, 1 kâse yağsız salata (havuç, kıvırcık, çoban)

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?Yorumun nedir ?

Paylaşan Yogber : Alev Aksoy

Kilo vermek için buzlu su için

Kilo vermek için buzlu su için

Vücudunuzu ramazana hazırlayın

Vücudunuzu ramazana hazırlayın