Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Daha iyi sindirim için kuru incir tüketin

Daha iyi sindirim için kuru incir tüketin
Daha iyi sindirim için kuru incir tüketin

Kabızlık, birçok kişinin muzdarip olduğu yaygın bir sorun. Sağlıksız beslenme, kötü yaşam tarzı alışkanlıkları ve bazı ilaçlar kabızlığa neden olabiliyor. Uzun süren kabızlık, tedavi edilmediğinde birçok şekillerde sağlığı olumsuz etkileyebiliyor.

Beslenme düzeninizde yapacağınız küçük değişikliklerle kabızlığı yenmek ise mümkün. Daha iyi bağırsak hareketleri için bir takım besinler tüketebilirsiniz. Lif içeren besinlerin daha fazla tüketimi, sindirimi iyileştirme ve kabızlığı önleme konusunda en büyük yardımcınız olabilir. Kuru incir de kabızlık için en etkili besinler arasında bulunur. Kuru inciri her gün yiyebilir ve sunduğu birçok sağlık yararının tadını çıkarabilirsiniz.

Kabızlık için incir

İncir size çeşitli faydalar sunabilen yumuşak bir meyvedir. Bütün mevsimlerde kurutulmuş olarak tüketilebilir. Kuru inciri günlük diyetinizin bir parçası haline getirebilir ve.birden fazla sağlık yararından yararlanabilirsiniz. Kuru incir, kabızlık için inanılmaz bir besindir. Kusursuz bir bağırsak hareketi için yardımcı olabilecek lifle doludur. Ayrıca dolaylı olarak sindirimi kolaylaştırabilen B6 vitamini bakımından da zengindir.

İki kuru inciri suya batırın ve bir süre bekleyin. Bu ıslatılmış incirleri günün herhangi bir saatinde yiyin. Ayrıca bir bardak suda kaynatıp, sıvıyı içebilirsiniz. Kaynattığınız incirleri de gönül rahatlığı ile tüketebilirsiniz.

Bir başka basit yöntem, iki inciri bir bardak sütte kaynatmaktır. Sütü uygun şekilde kaynatın ve önce sütü içip daha sonra haşlanmış inciri yiyin.

İncir ayrıca saç sağlığını artırabilecek çinko, magnezyum, demir ve B vitaminleri ile doludur. Diyabet dostu bir meyvedir ve A, C ve K vitamini, B vitaminleri, demir, magnezyum, bakır, çinko, magnezyum ve potasyum bakımından zengindir.

özel içeriğidir.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?Yorumun nedir ?

Paylaşan Yogber : Alev Aksoy

K-Beauty 101: Yeni başlayanlar için adım adım Kore cilt bakımı rutini

K-Beauty 101: Yeni başlayanlar için adım adım Kore cilt bakımı rutini

Günde 2 bardak süt, tüm mineral ihtiyacını karşılıyor

Günde 2 bardak süt, tüm mineral ihtiyacını karşılıyor