Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Bu yaz enerjinizi yenilemek için 5 süper yiyecek

Bu yaz enerjinizi yenilemek için 5 süper yiyecek
Bu yaz enerjinizi yenilemek için 5 süper yiyecek

Enerji seviyelerinde düşüklük hissetmek, sıcak yaz günlerinde yaygın bir durumdur. Evde kalmak da kesinlikle bu yazı diğerlerinden çok daha farklı hale getirecek. Sosyal izolasyon stres ve yorgunluğa mutlaka katkıda bulunacak. En başından beri sağlık ve enerji seviyelerini korumak için iyi bir diyet ve yaşam tarzı izlenmesi gerektiğini söyledik. İşte yaz sezonunda enerji seviyelerini korumaya yardımcı olabilecek birkaç süper yiyecek.

Turunçgiller

Turunçgiller zengin bir C vitamini kaynağıdır. C vitamini, demir emilimini arttırır. “Hem olmayan demirler”i yakar ve vücutta daha kolay emilen bir formda saklanmasını sağlarlar. C vitamininin bağışıklığın arttırılmasında etkili olduğu bulunmuştur. Portakal, limon, mandalina ve greyfurt, turunçgillerin bazı örnekleridir.

Koyu yeşil yapraklılar

Yeşil yapraklı sebzeler zengin bir demir, lif, kalsiyum, potasyum, magnezyum ve K, C, E ve B vitaminleri kaynağıdır. Kalorileri düşüktür ve yüksek tansiyonu olan insanlar için oldukça faydalıdır.

Mercimek

Mercimek bitki bazlı bir protein kaynağıdır. Demir, fosfor ve çinko bakımından zengindirler. Mercimek, kolayca sindirilen düşük nişasta seviyelerine sahiptir. Bu onları diyabetli insanlar için harika bri yiyecek yapar. Kilo alımı veya diğer sağlık sorunları hakkında endişelenmeden günlük beslenme düzenine mercimek dahil edilebilir.

Karpuz ve hindistancevizi suyu

Karpuz, yaz aylarında vücudumuzun sulu kalmasına yardımcı olan harika bir meyvedir. C vitamini yönünden zengindir ve parlak bir cilde ve parlak saçlara sahip olmanıza yardımcı olabilir. Hindistancevizi suyu ise iyi bir egzersiz sonrası içeceğidir. Ayrıca tansiyon seviyelerini korumaya yardımcı olur ve vücudunuzu sulu tutar.

Zerdeçal ve zencefil gibi baharatlar

Zerdeçal; kalp hastalıkları, beyin hastalıkları ve depresyon riskini azaltan aktif bir bileşik olan kurkumin içerir. Zencefil ise mide rahatsızlığına neden olan krampları rahatlatabilir ve bulantıyı azaltabilir. Bunlar yaz aylarında düzenli olarak kullanılabilir. Ayrıca bağışıklığın arttırılmasına da yardımcı olurlar.

özel içeriğidir.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?Yorumun nedir ?

Paylaşan Yogber : Alev Aksoy

Şekerli içeceklere hayır deyin

Şekerli içeceklere hayır deyin

Bağışıklığı ve genel sağlığı güçlendirecek 6 besin

Bağışıklığı ve genel sağlığı güçlendirecek 6 besin