Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Akupunktur: Zayıflamanın en geleneksel yöntemi

Akupunktur: Zayıflamanın en geleneksel yöntemi
Akupunktur: Zayıflamanın en geleneksel yöntemi

2500 yıl önce eski Çin’den çıkıp günümüze kadar gelen akupunktur, halen en bilinen zayıflama tedavilerinden biri olarak kullanılıyor.

Vücutta bulunan otonom sinir sistemi üzerinden organ fonksiyonlarını yöneten limbik sistem, stres uyaranlarına karşı vücudumuzu sağlıklı tutan sistem olarak biliniyor. Solunum yolları rahatsızlıklarından kalp-damar hastalıklarına, migrenden psikiyatrik sorunlara, akut ya da kronik ağrılardan çeşitli bağımlılıkları gidermeye kadar yaklaşık 300 hastalığın tedavisinde kullanılan akupunktura, en çok zayıflamak için başvuruluyor.

Vücudun enerji kanallarını uyarıyor

Tedavinin odak noktası, vücudun belirli noktalarını iğnelerle uyararak bu noktalardaki enerji kanallarının harekete geçirilmesi prensibine dayanıyor. Akupunktur noktaları adı verilen noktalardan vücudun kendini onarma ve yenileme yeteneğinden yararlanan tedavi yöntemi aynı zamanda bir terapi seçeneği olarak da karşımıza çıkıyor.

Birçok seanstan oluşan akupunktur tedavisinin seans sıklığı hastalığın ve şikayetlerin durumuna göre ihtiyaca yönelik olarak belirleniyor. 30-40 dakika arasında değişen seanslar haftada 1 ila 3 arasında değişebiliyor.

Zayıflama sürecinde stres ve halsizliği önlüyor

Fazla kilo problemi giderek yaygınlaşan ve beraberinde farklı sağlık sorunlarını da getirebilen bir problem. Sağlıklı ve yeterli bir beslenme düzeni eşliğinde uygunan akupunktur tedavisi, zayıflamaya bağlı farklı sağlık sorunlarını tetiklemeden kontrollü şekilde kilo verilmesini sağlıyor. İştah ve açlık hissini minimum seviyeye düşüren akupunktur, serotonin hormonunun seviyesini arttırıyor. Kulakta bulunan ve mideye kadar ulaşan siniroçlarını uyaran tedavi, mide asitinin azalmasını sağlıyor. Bu şekilde mide asiditesinin fazlalığına bağlı gelişen yanma ve ekşime şikayetlerinin de önüne geçiyor.

Düşük kalorili beslenme düzeninin neden olabileceği halsizliği önleyen akupunktur, metabolizma hızını da düzenler. Akupunktur tedavisi ile zayıflayan kişilerde metabolizma hızı arttığı için kilo verme süreci çok daha rahat ve hastayı zorlamadan ilerler.

Bir ay içinde 4-8 kilo verilebiliyor

Zayıflama amaçlı uygulanan akupunktur kürleri haftada 1 ya da 2 seanstan oluşuyor. Uzmanlar, akupunktur ile verilen kilo miktarının yaşa, verilmesi gereken kiloya ve sağlık durumuna göre değişiklik gösterdiğini vurgularken; bir ay içerisinde 4-8 verilebileceğini, iki ay içerisinde ise tedavi öncesi mevcut kilonun %10-15 kadarının verilebileğine dikkat çekiyor.

özel içeriğidir.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Paylaşan Yogber : Alev Aksoy

Aralık ayının en lezzetli sebze ve meyveleri

Aralık ayının en lezzetli sebze ve meyveleri

Hangi gıdayı neden seçmeliyiz

Hangi gıdayı neden seçmeliyiz