Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Yemek anlayışını farklı bir boyuta taşıyan 6 restoran

Özellikle sosyal medya tarafından oluşturulan popüler tüketim kültürü gün geçtikçe büyüyor. Popüler kültür bir çabuk kullanım ve hızlı tüketim kültürüdür. Popüler olana katılmazsak veya popüleri yakalayamazsak, kendimizi artık tedirgin hisseder hale geldik. Yemek sektörü, popüler tüketim kültürünün yansımalarını en çok taşıyan sektör haline geldi. İşte restoran anlayışını popüler tüketim kültürüne adapte etmiş 6 restoran.

Sublimotion Ibiza

Dünyanın en pahalı ve farklı restoranlarından biri İbiza’da yer alıyor. Restoranın yemek konsepti parti. Her akşam yemeği inanılmaz ışık ve görsel şovlar eşliğinde servis ediliyor. Restorana aynı anda sadece 12 müşteri kabul ediliyor.

Dinner in the Sky

Gökyüzünde yemek daha önce gördüğümüz bir durum ancak Dubai’deki bu restoran işi biraz abartmış gibi görünüyor. Yerden 50 metre yükseklikte asılı vinçte özel menüler misafirlere sunuluyor.

Çay evi

Çin’de bulunan bu çay evi deniz seviyesindentam 2.160 metre yüksekte bulunuyor. Bir bardak çay için bu çileye değer mi, karar sizin…

The Alcazar E.R

Tokyo’da bulunan bu restoran eski bir cezaevi hastanesinden dönüştürülmüş. Misafirler küçük hücrelerde ağırlanıyor. Tüm restorana loş bir ışık hakim. Garsonlar cezaevi hemşireleri gibi giyiniyor ve şefler de bir cerrah gibi giyiniyor.

The Rock

Zanzibar’daki bu restoran yalnızlıktan hoşlananlar için tasarlanmış gibi görünüyor. Bir tekne ile gidilebilen restoran, Hint Okyanusu’nda yer alıyor. Yerel mutfağı ile oldukça ünlü.

Anantara Kihavah Villa

Balıklar eşliğinde bir akşam yemeği yemek isteyenlere Maldivler’deki bu restoran tam da bunu sunuyor.

özel içeriğidir.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?Yorumun nedir ?

Paylaşan Yogber : Alev Aksoy

Dünyanın dört bir yanından en iyi 10 yoga merkezi

Dünyanın dört bir yanından en iyi 10 yoga merkezi

Dünyanın en iyi seyahat destinasyonları belli oldu

Dünyanın en iyi seyahat destinasyonları belli oldu