Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Dünyanın en iyi seyahat destinasyonları belli oldu

Dünyanın bir numaralı seyahat sitesi Tripadvisor, 2019’un en iyi destinasyonlarını belirledi.

1. Londra, İngiltere

Ve geldik birinci sıraya! 2019’un en iyi destinasyonları listenin başını Londra çekiyor. Önemli bir dünya şehri olan Londra; tarihi zenginliği, çok sayıdaki sanat galerisi ve müzesiyle ön plana çıkıyor. Londra’yı, İngiliz modasının cool anlayışını İtalya’nın mükemmel zanaatkarlığı ile birleştiren Bionda Castana markasının kurucusu Natalia Barbieri’nin perspektifinden görmek için tıklayın.

2. Paris, Fransa

Sen Nehri çevresine kurulu Paris, Avrupa’nın en popüler şehirlerinden biri. Dünyanın en romantik şehri olarak kabul edilen Paris’in en çok görülen ve fotoğraflanan yeri Eyfel Kulesi. Paris’i en iyilerini dünyaca ünlü mücevher markası Messika’nın yaratıcısı Valerie Messika’dan öğrenmek için tıklayın.

3. Roma, İtalya

İtalya’nın başkenti olan Roma, özellikle tarihi güzelliği ile dikkat çekiyor. Ayrıca İtalyan mutfağını en güzel şekilde tadabileceğiniz restaurantlarıyla da mükemmel bir gastronomi deneyimi yaşatıyor.

4. Girit, Yunanistan

Yunanistan’ın en büyük adası olan Girit, ülkemize olan yakınlığı nedeniyle Türkiye’den de birçok misafir ağırlıyor. Hem tarihi hem de doğal güzellikleriyle bilinen ada, özellikle yaz aylarında birçok turistin uğrak noktası.

5. Bali, Endonezya

Tropikal iklimin hakim olduğu Endonezya, cenneti ayaklarınıza getiriyor. Huzurlu bir tatil arayışında olanların özellikle gitmeyi tercih ettiği Bali; mükemmel otelleri, okyanusun ortasında bulunan spaları ile eşsiz bir tatil deneyimi sunuyor.

6. Phuket, Tayland

Tayland’ın en büyük adası olan Phuket, Hint Okyanusu’nun bir parçası. Büyüleyici doğası, beyaz kumlu plajları ve turkuaz rengi okyanus suyu ile Phuket, her yıl ortalama 5 milyon ziyaretçiyi konuk ediyor. Özellikle balayı rotalarının en sevilen yerleri arasında yer alıyor.

7. Barselona, İspanya

Latin kültürünü deneyimlemek için çoğu kişi Barselona’ya seyahat etmeyi tercih ediyor. Renkli gece hayatı, tarihi yapısı ve zengin sanat tarihiyle İspanya’nın en hareketli şehirlerinden Barselona, çok ilgi çekici bir şehir. Barselona’nın simgesi olan Sagrada Familia bazilikası en çok merak edilen yerler arasında. Barcelona’nın en iyilerini Michelin yıldızlı şef Sergi Arola’dan öğrenmek için tıklayın.

8. İstanbul, Türkiye

Ülkemizin en güzel şehirlerinden İstanbul, 2019’un en iyi destinasyonları arasında 8. sırada yer alıyor. Turistleri tarihi, mimari güzelliği ve boğaz manzarası ile çeken İstanbul, dünyanın dört bir yanından misafirlere ev sahipliği yapıyor.

9. Marakeş, Fas

Marakeş, Fas’ın orta kısmında bulunan şehir “Kızıl Şehir” olarak biliniyor. Kuzey Afrika’ın en egzotik şehirlerinden olan Marakeş’in en büyük gelir kaynağı turizm. Turistik açıdan oldukça zengin olan şehrin her bir yanı yürüyerek keşfedilebilir. Alışveriş yapabileceğiniz geleneksel pazarlar mutlaka görülmeli. Marakeş’in en iyilerini, Marakeş’teki bağımsız, kar amacı gütmeyen modern sanat müzesi MACAAL Sergiler Direktöründen öğrenmek için tıklayın.

10. Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri

Arap Yarımadası’nın en gelişmiş ülkelerinden Birleşik Arap Emirlikleri’nde bulunan Dubai, Orta Doğu’daki en önemli turizm merkezi. Dünyanın dört bir yanından misafirlerini ağırlayan şehir, özellikle yaz tatili yapmak için son derece ideal.

(Bu yazı ilk önce oggusto.com’da yayınlanmıştır.)

özel içeriğidir.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?Yorumun nedir ?

Paylaşan Yogber : Alev Aksoy

Yemek anlayışını farklı bir boyuta taşıyan 6 restoran

Yemek anlayışını farklı bir boyuta taşıyan 6 restoran

2019 yılının en popüler cruise rotaları

2019 yılının en popüler cruise rotaları