Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Cesaretinizi test edebilecek 6 turistik gezi

Tatilde sınırları zorlayan cesaret testlerini seven insanlardan biriyseniz, dağlarda dar bir tahtada yürümek veya bir helikopterden aktif bir yanardağın kalbine atlamak mükemmel bir tatil için ihtiyacınız olan şey olabilir.

Hayatınızın en heyecan verici seyahatini planlamanıza yardımcı olmak için bu heyecan verici turistik yerlerin listesini yaparken adeta avuçlarımız terledi, acı çektik.

Bromo Tengger Semeru Milli Parkı, Java, Endonezya

Bromo Tengger Semeru Milli Parkı, Endonezya’daki en büyük volkanik bölgelerden biri. Bir volkanın kalbine yaklaşmak ve hayatlarının en büyüleyici selfielerinden birini çekmek isteyen volkan severler için mükemmel bir yer. Milli parkta yer alan Bromo Volkanı hala aktiftir ve içinden yükselen dumanı görebilirsiniz. Aktif bir volkanın yanına yaklaşmaya cesaretin var mı?

Pedra da Gávea, Rio de Janeiro, Brezilya

Pedra da Gávea, bir sahil şeridinde bulunan dünyanın en büyük kaya monolitidir. Bu devasa antik dev 840 metre yüksekliğinde ve tepesindeki manzara gerçekten nefes kesici. Zamanla doğal unsurlar kayayı aşındırmış ve bir tarafının insan yüzü gibi görünmesine yol açmış. Monolitlerin tepesine çıkıp şimdiye kadarki en büyüleyici fotoğrafları çekmek için, bir süre dik bir yol boyunca tırmanmanız gerekiyor, ancak kesinlikle buna değer.

CN Tower, Toronto, Kanada

Toronto’daki CN Tower dünyanın en heyecan verici şehir cazibe merkezlerinden biri. Ziyaretçiler genellikle bir güvenlik rayına bağlı 6 kişilik gruplar halinde yürüyorlar, cesaretini test etmeye ve sınırları zorlamaya ne dersin?

Huashan Dağı, Huayin, Çin

Burası dünyanın en ekstrem yürüyüşünü deneyimleyebileceğiniz bir yer. Kalbinizi çarptıracak ve avuç içlerinizi terletecek unutulmaz bir yürüyüş için kendinizi hazırlayın. Buradaki yürüyüş parkurları, kaya yüzeylerine tutturulmuş dar ahşap plakalardan yapılmış ve üzerinde dengenizi sağlayabileceğiniz çok az yer bulunmaktadır. Gerçekten de korkutucu bir rota ama ortaya çıkardığı nefes kesici manzara turistlerin tekrar tekrar gelmesini sağlıyor.

Zhangjiajie Cam Köprüsü, Zhangjiajie, Çin

Zhangjiajie Cam Köprü dünyadaki cam tabana sahip en büyük ve en yüksek köprüdür. Köprü müthiş bir manzaraya sahip ve yerden 984 metre yüksekte bulunuyor.

Şeytan Havuzu, Victoria Şelalesi, Zambiya

Eğer bir şelale hayranıysanız ama belli bir mesafeden onları izlemekten yorulduysanız, Victoria Şelaleleri’ndeki Şeytan Havuzunda yüzmeyi düşünün. Şeytanın Havuzu, binlerce yıllık erozyonun ardından şelale kayalarında oluşan doğal bir havuzdur. Bu muhteşem havuz size şelalenin harika sesi ile birlikte kayaların üzerine çökmekte olan ağır dalgaların ortaya çıkardığı müzikle ilgili kişisel bir bakış sunuyor. Ziyaret edebilecek kadar cesur musun?

[email protected]

özel içeriğidir.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?Yorumun nedir ?

Paylaşan Yogber : Alev Aksoy

Bayramda ucuz otel bulmanın sırları

Bayramda ucuz otel bulmanın sırları

Dünyanın dört bir yanından en iyi 10 yoga merkezi

Dünyanın dört bir yanından en iyi 10 yoga merkezi