Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

2019 yılının en popüler cruise rotaları

Tatile gidilen bölge, seçilen cruise firması, turun kapsadığı özellikler ve farklı kabin alternatifleri sayesinde bütçenize uygun bir plan yapmanız ve bu keyifli deneyimi yaşamanız artık daha kolay. Cruise Planet, yıl başından bu yana en çok aranan ve en çok talep edilen 2019 yılının en popüler ve en fazla dikkat çeken cruise turlarını seyahat severler için derledi.

Yunan adaları

Türkiye çıkışlı olan ve Kuşadası hareketli gerçekleşen cruise turları Ege Denizi’nin en güzel Yunan adalarını keşfetmenizi sağlıyor. Sadece Türkler tarafından değil, Avrupa’da ve hatta Amerika’da yaşayan birçok kişi tarafından ziyaret edilen bu adalar ülkemize çok yakın olması, uçak bileti içermemesi ve 3-4 gün sürmesi sayesinde ekonomik bir alternatif oluşturuyor.

Akdeniz turları

Avrupa’nın en güzel kesimi olan Akdeniz, aynı zamanda en meşhur liman şehirlerini de içinde barındırıyor. Deniz ürünlerinin lezzeti ile ön planda olan İspanya, deniz kenarındaki rengarenk kasabaları ile İtalya ve Fransa, tarihi sokakları ve heykelleri ile büyüleyen Floransa, Akdeniz rotasının gözdeleri arasında yer alıyor. İstanbul’dan uçuş planını da kapsayan Akdeniz turu, cruise tatilini ilk kez deneyecek kişiler için tavsiye edilen rotalar arasında…

İrlanda’nın denizden keşfi

Avrupa’nın en pahalı ülkeleri arasında yer alan Birleşik Krallık ve İrlanda, Avrupa’nın kuzey denizini, farklı şehirleri gezerek görmenin en iyi alternatiflerinden biri. Konaklamadan yemeğine, eğlence hayatından müze girişlerine kadar pahalı bir tatil alternatifi sunan bu ülkeleri cruise gemileri ile daha ekonomik olarak keşfedebilirsiniz. İngiltere, İskoçya ve İrlanda coğrafyasını tek bir seyahatte, tatil boyunca aynı odada kalarak ve tam pansiyon konsepti sayesinde bütçenizi kontrol ederek geçirmenin tek yolu cruise tatili.

Sıra dışı bir deneyim arayanlara Alaska

Cruise tatillerinde son dönemlerde popüler olan rotalardan biri ise Alaska. Özellikle daha önce cruise gemisi ile yolculuk deneyimine sahip olan kişilerin tercih ettiği Alaska, Kuzey Kutbu’na en yakın ülkeler arasında yer alıyor. Tatile gittiğinizde yaşadığınız coğrafyadan tamamen uzaklaşmak, sık sık görmediğimiz balina, fok balıkları gibi canlıları görmek ve stresinizi tamamen atmak isterseniz dünyanın bambaşka bir yüzünü gösteren Alaska’yı siz de bu yaz rotanıza ekleyebilirsiniz.

Favori Uzak Doğu

Bahar ya da sonbahar dönemlerinde tercih edilen cruise rotaları arasında bulunan Uzak Doğu, mutlaka görülmesi gereken yerler arasında. Türkiye’den ortalama 13-15 saatlik uçak yolculuğu ile gidilebilen Uzak Doğu şehirlerini, sıcak havalarda ulaşım nedeniyle çok yorulmadan gezmek isteyenler bu yıl da cruise tatillerini değerlendirmeyi tercih ediyor.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?Yorumun nedir ?

Paylaşan Yogber : Alev Aksoy

Dünyanın en iyi seyahat destinasyonları belli oldu

Dünyanın en iyi seyahat destinasyonları belli oldu

Şimdi termal tatil zamanı

Şimdi termal tatil zamanı