Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Halı seçerken dikkat etmeniz gerekenler

Halı seçerken dikkat etmeniz gerekenler
Halı seçerken dikkat etmeniz gerekenler

Halılar sürekli ayakaltında olduğundan aşınma, kirlenme ve lekelenme ile karşı karşıyadır. Sürekli değişmesi bütçe açısından da her zaman karşılanabilecek bir durum değildir. Bu nedenle hem evinizin bütünlüğünü tamamlayacak ve yansıtacak doğru halıları bulmak, hem de kalite konusunda hata yapmamak için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır.

Evinize halı seçerken dikkat etmeniz gerekenler

Hem model, hem cins, hem de kalite olarak birbirinden farklı birçok halı seçeneği vardır. Tercihlerinizi yaparken hata yapmamak için halıyı hangi odada kullanacağınızı bilmeniz ve ona göre seçmeniz gerekir. Oturma odasına uygun olan bir halıyı çocuk odanızda kullanmanız mümkün olmaz veya mutfak halısının cinsi ile salonlarınızda kullanacağınız halı cinsleri farklı olmalıdır. Halı alırken showroomlardaki ürünlerin albenisine kapılma ihtimaliniz çok yüksek. Birçok halı satıcısı da bu durumun farkında ve firmalar memnuniyet yaratmak adına seçilen ürünleri evinize kadar getirip deneme ve yerinde görme fırsatı sunuyor. Sizde alışveriş yaptığınız yerden bunu talep edin. Showroomda beğendiğiniz modeli eve getirtin ve mobilyalarınızla bütünlük kurup kuramadığına bakın.

Garantisi olduğuna dikkat edin

Piyasada birçok fiyata halı bulmanız mümkün ancak bir defa alındığı ve sık değiştirilmediği düşünülürse kaliteli olanları tercih etmek gerekir. Naylon karışımı fazla olan ve temizliği zor olan modeller kullanım ve rahatlık açısından sizi zora sokacaktır. Bununla birlikte halılarda yanma, yırtılma gibi durumlarla sık karşılaşırız. Birçok firma ürünlerini bu tür durumlara karşı garanti altına almıştır. Sizde halı alacağınız zaman garantili ürün satan firmaları tercih edin ki, satış sonrası yaşanacak sıkıntılarda mağdur olmayın. Son yıllarda sıklıkla karşımıza çıkan uzun tüylü halılar herkesin ilgisini çekiyor. Yumuşacık ve dokusu ve şık görüntüsü ile sizi aldatan bu modeller kullanım açısından oldukça sıkıntılı ürünlerdir. Tüylerin çok sık dökülmesi ve zor temizlenmesi göz önüne alınmalıdır.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?Yorumun nedir ?

Paylaşan Yogber : Alev Aksoy

Doğru ofis dekorasyonunun püf noktaları

Doğru ofis dekorasyonunun püf noktaları

Salaş bir mekan oluşturmak için dekorasyon önerileri

Salaş bir mekan oluşturmak için dekorasyon önerileri