Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Günün stresini evin kapısında bırakın

Günün stresini evin kapısında bırakın

Evde yapacağınız ufak değişikliklerle kendinizi daha konforlu hissedecek ve hayatınızdaki streslerden bir süreliğine uzak kalacaksınız.

Bütün günün yorgunluğu, stresi üzerimize yapışıp kalmışken, akşam olunca rahatlamayı kim istemez ki. Huzurlu bir ev ortamında dinlenip ertesi güne hazır olabilmek için bu kaçınılmaz bir gereklilik. Evinizi yuva yapacak birkaç yöntemle siz de stresi hayatınızdan uzaklaştırmaya hazır mısınız? Ufak dokunuşlarla evinize renk katmaya geliyoruz…

Evcil hayvan edinin

Evinizde sizinle beraber yaşayacak sevimli bir dost edinmenin keyfi paha biçilmezdir. Aranızdaki bağ güçlendikçe evinizin neşesi artar ve günlük streslerin yarattığı gerginlikler sizden uzaklaşmaya başlar. Soğuk kış günlerinde sarılıp beraber küçük şekerlemeler yaparak içinizi sevgiyle doldurabilirsiniz.

Koyu renlerden kaçının

Evin dekorasyonunda kullandığınız koyu renkler depresyonu ve sıkıntılarınızı tetikleyebilir. Ev ortamı sizi ferahlatmalı ve dinlendirmeli. Açık renkli duvarlar, renkli halılar ve kanepe döşemeleri size doğru yerde olduğunuzu hatırlatacaktır.

Televizyonu dinlenme alanından uzaklaştırın

Bütün gün gündemdeki birçok konuyu istemeden duyarsınız ve haliyle bu hareketli ortam sizi fark etmeden strese sokacaktır. Bir de üzerine eve gelip rahatlamanız gereken zamanda elinizde kumanda durmadan olumsuzluğu körükleyen programları izlemek istemezsiniz.

Kokulu mumlar alın

Güzel kokulu mumlar evinizin enerjisini değiştirmek için sizleri bekliyor. Evin belli köşelerine dekoratif olarak da kullanabileceğiniz birkaç mum koyun. Kendinize vakit ayırdığınız zamanlarda yakıp şımarmanıza izin verin. Unutmayın, siz kendinizle ve olduğunuz halden çok memnunsunuz. Kendinizi ne kadar sevdiğinizi hiç aklınızdan çıkarmayın.

Sakinleştirici müzikler dinleyin

Evde sürekli olmasa da kendi başınıza kaldığınız dönemlerde derinden gelen sakin bir müzik ile rahatlamayı deneyebilirsiniz. Gün boyu yaşadığınız kargaşadan kendinizi soyutlayın ve kalp atışlarınızı müziğin ritmine göre dengelemeye çalışın.

Gizem Bozdağ

[email protected]

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?Yorumun nedir ?

Paylaşan Yogber : Derya Ceren

Şarkılardan fal tutmak üzerine anımsamalar

Üçüncü nesil kahvenin yeni adresi: Books and Coffee