Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Gökkuşağı renkleriyle ev dekorasyonu

Gökkuşağı renkleriyle ev dekorasyonu

Görenlerin içini kıpır kıpır yapan gökkuşağı renkleriyle hazırlanmış şahane dekorasyon örnekleri…

Bizi canlandıran, yenileyen, enerjimizi yükselten en temel tasarım unsurlarından biri şüphesiz ki renklerdir. Renkler hem karakter özelliklerimizi yansıtır, hem de moralimizi yüksek tutar, bizi motive eder ya da huzura kavuşturur. Her rengin kendine has spesifik ve farklı özellikleri var elbette. Ancak yağmurla güneşin buluşmasından oluşan gökkuşağı içinde barındırdığı onca renkle favori rengimiz ne olursa olsun hepimize huzur ve mutluluk verir. Elbette gökkuşağının pek de sık görülmeyen mükemmel bir doğa olmasının da bunda payı var.

Peki bu kadar nadir olan bir doğa harikasını evlerimize getirsek nasıl olur dersiniz? İşte homify.com tarafından hazırlanan şahane dekorasyon ve tasarım örnekleri…

Kıpır kıpır duvar dekorasyonu

Gökkuşağını evinize taşımanın en kolay yollarından biri şüphesiz ki duvarları renklendirmektir. Örnek resimdeki gibi kısa ve ince çizgilerle rengarenk bir desene sahip olan duvar kağıtları belki bir odanın tamamında kullanılmak için pek de uygun değil çünkü eğer bütün odayı bu tarz hareketli ve coşkulu bir duvar kağıdı ile kaplarsanız yorucu bir atmosfer yaratabilirsiniz ve bunu tabii ki istemeyiz. Ancak dört cephenin en boş duran duvarını seçerek bu boşluğu renklerle değerlendirmek harika bir dekorasyon fikri.

Renkli basamaklar

Eğer dubleks ya da daha çok katlı bir eviniz varsa ya da evinizin girişinde merdiven bulunuyorsa bu merdivenleri gökkuşağı renklerine boyamayı düşünmenizi tavsiye ederiz. Neden mi? Çünkü harika görünüyorlar ve ayrıca etrafa mutluluk dolu bir pozitif enerji yayıyorlar.

Banyolara renk verin

Banyo dekorasyonlarında görmeye pek alışık olmadığımız şeylerden biri de şüphesiz ki renkliliktir. Canlı renklerle hareketlendiren banyo tasarımlarında bile genellikle nötr tonların hakimiyeti yaygın oluyor. Oysa bu örnekteki gibi rengarenk banyolar sıradanlığı elinin tersiyle iten ve dekorasyon dünyasında öne çıkan ezber bozan, karakter sahibi ve modern yaşam alanlarının başında geliyor.

Oturma odasında renk cümbüşü

Gökkuşağı renklerinin dekorasyonunuza güzellik ve huzur katması için illa ki hepsini bir arada kullanmanıza tabii ki gerek yok. Odanın içindeki farklı mobilyalara dağılmış canlı renklerin de aynı huzurlu ve mutluluk dolu enerjiyi yaratacağını unutmayın.

Rengarenk mutfak dolapları

Mutfak dolaplarınızı farklı renk tonlarına boyamayı hiç düşündünüz mü? Eğer düşünmediyseniz, bu örnekten sonra düşüneceğinize eminiz. Rengarenk ve capcanlı bir enerjiye sahip olan bu mutfak, alt dolapların beyaz tercih edilmesiyle ağırbaşlı ve modern dokusunu da koruyor.

Tek bir halıyla değişen doku

Bazen bir halı bile bir odanın tüm karakterini ve dokusunu değiştirmeye yeter. Eğer hem ağırbaşlı hem de enerjik bir yaşam alanı yaratmak istiyorsanız bunun en kolay yolu ağırbaşlı ve oturaklı mobilyalarınıza eşlik edecek renkli bir halı seçmek.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?Yorumun nedir ?

Paylaşan Yogber : Derya Ceren

İnsanlara ‘güzel’ oldukları söylendiğinde verdikleri harika tepkiler

Gitmek isteyeni kazanmanın yolları