Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Evinizi değiştirmeye duvarlardan başlayın

Evinizi değiştirmeye duvarlardan başlayın

Evinizde küçük maliyetlerle büyük değişiklikler yaratmak istiyorsanız işe duvarları renklendirerek başlayabilirsiniz.

Pek çoğumuz hayatlarımızı temel yaşamsal ihtiyaçlarımızı karşılamaya odaklıyoruz vedekorasyon, tasarım gibi yaşam kalitemizi arttıracak konulara bir türlü sıra gelmek bilmiyor. İşte siz de evinizi, ofisinizi, odanızı güzelleştirmek için bir türlü yeterli bütçeyi ayıramayacağını düşünenlerdenseniz, son derece düşük maliyetli, hatta kimi zaman hiç maliyeti olmayan duvarresimleri kullanarak duvarlarınızın ve dolayısıyla da evinizin havasını bir anda değiştirebilisiniz. İşte homify.com tarafından hazırlanan evinizi baştan yaratacak duvar resimleri…

İster satın al ister kendin tasarla

Her türden ve her renkten duvar resmini bulmak artık oldukça kolaylaştı. Üstelik fiyatları da bir hayli uygun. Bunların arasından dilediğinizi seçip duvarlarınıza uygulayabileceğiniz gibi dilerseniz kendiniz de yeni tasarımlar yapabilirsiniz. Hemen herkesin bilgisayarında bulunan basit yazılımlarla bu türden tasarımlar yapmak mümkün. Hatta baskı merkezlerine gidip kafanızdaki tasarımı anlatırsanız onlar da size bu konuda yardımcı olabilirler. Kısacası seçenek çok ve hepsi de son derece kolay.

Çocuklarınızın yaratıcı ufkunu genişletin

Çocuk odaları duvar resimleri için özellikle elverişli alanlardır. Çocuğunuzun ilgi alanlarına göre seçeceğiniz bir duvar resmi hem odasını güzelleştirecek hem de söz konusu ilgi alanını pekiştirecektir. Örneğin havacılıkla ilgilenen çocuğunuz için bir uçak resmi ya da hayvanları çok seven çocuğunuz için bir kedi resmi kullanabilirsiniz. Bu basit hediye emin olun onlara ölçülemeyecek bir mutluluk verecektir.

Kanvas tablolar

Çıkartma şeklindeki duvar resimlerine alternatif olabilecek bir başka düşük maliyetli duvar dekorasyonu ürünü de son dönemde hızla yaygınlaşan kanvas tablolar. Ünlü ressamların eserlerinin dijital baskılarından çeşitli doğa, hayvan, manzara resimlerine varana kadar pek çok alternatifin bulunduğu kanvas tablolar kolaylıkla temin edilebilir ürünler olarak oldukça cazip bir seçenek oluşturuyor. Dilerseniz yine kendi tasarımlarınızı bir baskı merkezinde bu şekilde bastırarak kullanabilirsiniz.

Her güne yeni bir duvar resmi

Peki ya bir duvarınızı kara tahta olarak tasarlamaya ne dersiniz? Böylece her gün yeni bir duvar resmine sahip olabilirsiniz. Özellikle gün ışığından yeterince yararlanan odalar için kara tahtalar harika bir dekorasyon alternatifi olabilir.

Yüzde yüz orijinal

Eğer sanata ilginiz ve bir parça da el beceriniz varsa, duvarlarınızı tamamen orijinal ve size ait resimlerle de süsleyebilirsiniz. Neden duvarlarınız tek renk ve sıkıcı kalsınlar? Biraz emek ve biraz zaman harcayarak duvarlarınızı capcanlı bir hale getirebilirsiniz?

Kabartma duvar resimleri

Kendi tasarlayacağınız duvar resimlerinde istediğiniz malzemeyi kullanmakta serbestsiniz. Hatta dilerseniz halat ya da bir başka malzemeyle kabartma duvar resimleri de yapabilirsiniz. Yahut işi biraz daha ileri götürüp piyasadan kolaylıkla temin edebileceğiniz sıralı led lambalar ile evinize bambaşka bir renk katacak ışıklı duvar resimleri bile yapabilirsiniz.

Sizi sınırlayabilecek tek şey aklınız

Yaratıcılığınızı konuşturun. Duvar resimleriyle yapabileceğiniz şeylerin pratikte hiçbir sınırı yok. Bu örnekte olduğu gibi aile üyelerinizin ve yakın dostlarınızın resimlerini de kullanarak şık bir tasarım yapmak harika bir fikir olabilir. Bu yalnızca bir örnek. Sınırları aşın, aklınızı ve hayallerinizi serbest bırakın.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?Yorumun nedir ?

Paylaşan Yogber : Derya Ceren

İngiltere’de uçak hurdasından ev tasarlandı

7 Günde hayatınızı iyileştirmenin 7 yolu