Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Doğru ofis dekorasyonunun püf noktaları

Doğru ofis dekorasyonunun püf noktaları
Doğru ofis dekorasyonunun püf noktaları

Kurumsal kimliğinizin önemli bir parçası olan ofisdekorasyonunuzun, hem müşterilerinizi hem de çalışanlarınızı etkiler.

İş yaşamının koşullarına hitap eden dokunuşların yer aldığı, ofis çalışanlarının motivasyonunu artırıcı fikirler de son derece önem taşımaktadır. İş ortamlarınızı daha çok çalışma alanınıza uygun dekore etmeniz gerekir. Hem kurumsal kimliğinizi yansıtırken hem de üretkenliğinizi artıracak şekilde dizayn edilen ofisler, başarı getirecektir.

Doğru mobilya seçimi

Bir ofis, şirketin türüne göre uygun mobilya seçilmedikçe gerçek bir ofis olmayacaktır. Eğer şirketiniz toptancılık üzerine ise stoklama özelliği olan, son derece geniş çekmece ve dolaplara sahip mobilyalar seçilmelidir, eğer iş yeriniz elektronik üzerine ise ya da e-ticaret firması iseniz ofis mobilyalarınız sahip olduğunuz teknolojik aletleri iyi muhafaza edebilmeli ve depolayabilmeli, ya da avukat iseniz mobilyalarınız hukuk bürosuna yakışır şekilde ciddi ve profesyonel olmalıdır, genellikle bu ofislerde maun mobilya ve deri koltuklar tercih edilmektedir. Eğer ofisiniz grafik tasarım, metin yazarlığı ya da sanatsal ürünler üzerine ise ahşap ve klasik değil, modern yüz yıla ait, sıra dışı ürünler kullanmalısınız.

Mekanı aydınlatın

Mobilyalarınızı ne kadar doğru seçerseniz seçin, istenilen etkiyi ışık ve aydınlatma olmadan sağlayamazsınız. Ofis içi aydınlatma nasıl olmalı denilince akla ilk olarak personele uygun çalışma ortamını sağlamak gelmelidir. İkinci olarak da dekoratif etkiyi tamamlaması düşünülmelidir. Ofis pencereleriniz yeterince büyük değilse ya da aydınlık bir konumda değilseniz, doğal ışıklandırma etkisine sahip ampuller kullanmalısınız. Dekoratif malzeme olarak tablo, poster ya da çiçek kullanıyorsanız bölgesel led aydınlatma harika bir atmosfer ortaya çıkartabilir. Eğer ofisinizin doğal ışık ihtiyacını yeteri kadar sağlayamazsanız karanlık ortam çalışan ve müşterilerinize huzursuzluk hissi verecek, hatta uykularını getirecektir.

Açık renkler tercih edin

Renk kombinasyon ve uyumu ofis iç dekorasyonunda en önemli ayrıntıdır. Çünkü renkler şirketinizin sunduğu ürünlerin karakteristiğini yansıtacaktır. Eğer aydınlık renkler seçerseniz çalışanlarınızda ve müşterilerinizde daha keyifli ve zevkli bir hava oluşturabilirsiniz. Duvarlarınızda renk olarak beyaz ve krem gibi pastel renkler seçmek her ofis ve dekorasyon tipi için uygun olabilmektedir. Fakat büronuz danışmanlık ya da hukuk üzerine ise en uygun renk ahşap dekorasyona uyabilecek kahverengi ve kırmızı tonlarıdır, hatta siyah duvar kağıtları bile kullanmanız mümkün.

Lavabo ve tuvalet dekorasyonu

Bir şirkette ilk dekore edilmesi gereken yer olmasa da, genel bütün içerisinde son derece önemli bir etkisi vardır. Bu yüzden ofis lavabolarınızı iyi dekore etmeli, kaliteli malzeme kullanmalısınız. Çalışanlarınızın ya da müşterilerinizin sürekli olarak lavabonuzu kullanmak isteyeceklerini unutmayın, üzerlerinde olumsuz bir etki bırakmamak için lavabonuzu her daim temiz tutmalısınız. Hiç kimse sizden lavabonuzda jakuzi kullanmanızı ve büyük yatırımlar yapmanızı beklemiyor, çalışan bir lamba, tuvalet kağıdı ve sıvı sabun yeterli olacaktır.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Paylaşan Yogber : Alev Aksoy

Parlak mavi ile ev dekorasyonu

Parlak mavi ile ev dekorasyonu

Halı seçerken dikkat etmeniz gerekenler

Halı seçerken dikkat etmeniz gerekenler