Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Bu besinler cinsel gücü artırıyor

Evliliğin ayakta durmasını sağlayan cinsellik, bazen rutine girebiliyor. Belki de çiftler birbirinden uzaklaşıyor. Bu psikolojik bir yaklaşım genellikle. Bunun için sağlıklı beslenip, özellikle afrodizyak etkili besinleri tüketmek sağlıklı bir çözüm olabilir.

Düştüğü yerden bir ilişkiyi kaldırır mı bilemem tabii, biraz da çiftlerin çabasını gerektiriyor sonuçta. Ancak şu da bir gerçek ki, doğanın bize sunduğu sonsuz nimetlerden faydalanmak gerek.

Peki bu besinler hangileri?

Aslında liste çok uzun, ama ben sizlerle en çok önerilenleri paylaşmak istiyorum.

Çikolata

Muhtemelen bu konuda akla gelen ilk şey, çikolata. Her şeyden önce içerdiği seretonin ile mutluluğumuzu artıran çikolata aynı zamanda mükemmel bir afrodizyak etkisine de sahip. Tabii özellikle bitter çikolatanın daha etkili olacağını da söylemeden geçmeyeyim.

Vanilya

Hani denir ya, kokusunda davet var. Vanilya da öyle sanki. Muhtemelen afrodizyak etkisini de koklamaya başladığınız andan itibaren gösteriyor.

Peki vanilyayı nasıl tüketebiliriz? Dondurmas, pasta derken birçok şekilde yiyebilirsiniz. Ama en sağlıklısı çayını tükermek.

Vanilyayı bir şekilde tüketmek gerekiyorsa, o zaman çayını hazırlayabiliriz. Normal siyah çay demleyin ve içine bir çay kaşığı vanilya ekstresi ekleyin. Çayınız hazır. Dilerseniz süt de ekleyerek tatlandırabilirsiniz. Bu çay sizi oldukça rahatlatacaktır. Üstelik şeker isteğinizi de bastracaktır.

Kekik

Mutfakların özellikle et ve tavuk yemekleri hazırlarken vazgeçilmezi bir baharat kekik ve afrodizyak etkisini daha çok erkekler üzerinde gösteriyor.

E öyleyse bol kekikli bir ızgaraya ne dersiniz?

Karanfil

Yorgunluk ve halsizliğe de çok iyi gelen karanfil, en güçlü afrodizyaklar arasında sayılıyor. Sabah çaylarınıza atacağınız 1 – 2 karanfil ile güne zinde başlayabilir ve cinsel sağlığınıza da katkıda bulunabilirsiniz.

Hardal

Çok sağlıklı bir besin olduğu günümüzde de doktorlar tarafından doğrulanan hardal, özellikle düzenli tüketimde cinsel yönden de sağlıklı bir birey olmanızı sağlıyor. O halde özellikle ızgaraların ve patateslerin yanına çok yakıştığına göre bol bol tüketilebilir.

Muz

Lif yönünden oldukça zengin olan muz, özellikle erkeklerin sermlerinin sağlıklı olmasını sağlıyor. Eğer bebek yapmak istediğiniz bir dönemdeyseniz, mutlaka muz tüketmeye dikkat edin.

Bu saydıklarım besinlerden sadece birkaçı. Önemli olan aslında her besini dozunda ve düzenli tüketmek. O zaman zaten sağlıklı bir bedene sahip olacak ve bunu cinsel yaşamınızda da hissedeceksiniz. Şimdi size düşen bu bilgileri değerlendirmeye almak.

Sağlıklı günler dilerim…

özel içeriğidir.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?Yorumun nedir ?

Paylaşan Yogber : Alev Aksoy

Kimi öptüğünüze dikkat edin

Kimi öptüğünüze dikkat edin

Koşulsuz sevgi nedir

Koşulsuz sevgi nedir