Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Uzak mesafe ilişkilerinin sırrını veren çiftler

Uzak mesafe ilişkilerinin sırrını veren çiftler
Uzak mesafe ilişkilerinin sırrını veren çiftler

Uzak mesafe ilişkileri zordur, büyük emek gerektirir. Lafı hiç uzatmadan, aralarındaki mesafeye rağmen sorunsuz bir ilişki yürütebilen çiftlere kulak verelim.

“Zaman farkını avantaja dönüştürdük”

Malena Cahall ve Schuyler Wilson çifti sevgililik dönemindeyken, Schuyler iş için sekiz aylığına Singapur’a gitti ve Malena da yurt dışında tur düzenleyen bir işe girdi. Aralarındaki zaman farklı büyük bir dezavantaj gibi görünse de, çiftimiz bu durumu avantaja çevirdi; “Aramızda 13 saat zaman farkı olduğu için Schuyler yatmaya hazırlanırken ben erkenden kalkıyordum ve işe gitmek için hazırlanıyordum bu süreçte de Skype aracılığıyla görüntülü konuşabiliyorduk. Birimiz uyanıkken diğeri uyuduğu için birbirimize mail atıyorduk ve hafta sonu online olarak PS4 oynuyorduk. Böylece zaman da geçirebiliyorduk.” Malena Cahall ve Schuyler Wilson çifti şu an evli.

“Birbirimize videolu mesajlar ve mektup gönderdik”

Collette Stohler ve Scott Stohler çifti, bir süre ayrı yaşamak zorunda kaldı. Scott, Şikago, Collette Los Angeles’ta yaşıyordu. Nevada’da tanışan ikili her hafta görüşebilmek için iki şehir arasında sürekli gidip geldi. Çift, birbirlerine videolu mesajlar atmaya başladı ve daha özel hissetmeleri için mektuplar yazdı.

“Bütün uygulamaları denedik”

Liseden beri birbirlerini tanıyan Marina Lvova ve Sean Roker çifti, üniversite döneminde yakın birer arkadaş oldular ve birkaç yıl sonra bu arkadaşlık ilişkiye dönüştü. Marina, bir yıllığına dünyayı gezme fırsatı buldu fakat ilişkilerinin başına gelebilecek olumsuzluklardan korktu ve fırsatı geri çevirmeyi düşündü. Sevgilisi Sean, bir şekilde halledebileceklerini söyledi. Sean, Marina’nın yolculuğunun başlamasına bir ay kala sevgilisinin ziyaret edeceği tarihlerin biletlerine bakmaya başladı. Bu süreçte iletişim halinde kaldıkları diğer bir yöntem ise, görüntülü konuşmaydı.

“Bütün ülkelerde ulaşabileceğimiz tüm görüntülü konuşma uygulamalarını denedik. Birkaç günde bir görüntülü konuşuyorduk ve her gün mesajlaşıyorduk. Her şeyi paylaşmamız imkansızdı fakat elimizden geldiğince onu da yapmaya çalıştık. Asya’da kaldığım zamanlarda saat farkı yaşadığımız günlerde biraz zorlandık fakat bu süreç ilişkimizi güçlendirdi. Önümüzdeki ay beraber eve çıkıyoruz.”

“Birbirimize sürprizler yaptık”

New York’ta bulundukları sırada bir uygulama ile tanışan Jenny Adams ve Chris Page çifti, çok fazla seyahat ettikleri için birlikte zaman geçiremiyordu. Sürekli güneydoğu Asya’da bulunan Jenny, tesadüfen meydana gelen birkaç olay sonrasında dört aydır flört ettiği Chris ile ilk randevusunu Hong Kong’da gerçekleştirdi.

İlk randevularından bir süre sonra sevgili olan Jenny ve Chris, aradan geçen 3.5 yıl sonrasında uzun mesafe ilişkilerini altı ayda bir birbirlerini görerek devam ettirmeyi başardı. Çift, birbirlerine; habersiz yanlarına gitmek gibi sürprizler yaptı.

“Bir hafta sonu 25 saatlik süren uçak yolculuğundan sonra yanıma geldi ve New York Rangers maçına gittik. Başka bir zaman, Chris’in Yeni Zelanda’daki kız kardeşini Bangkok’a davet etmiştim. Ve son doğum günümde, içinde küçük esprilerin olduğu bir harita yollamıştım, yolları takip ettikten sonra benim New York’ta olmadığımı, ofisinin yanındaki kafede onu beklediğimi öğrendi.”

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?Yorumun nedir ?

Paylaşan Yogber : Alev Aksoy

Dr. Bahar Tezcan anlatıyor: Aşk acısından kaçmak mümkün mü

Dr. Bahar Tezcan anlatıyor: Aşk acısından kaçmak mümkün mü

II. Dünya Savaşı ’ndan bugüne uzanan 75 yıllık bir aşkın hikâyesi

II. Dünya Savaşı ’ndan bugüne uzanan 75 yıllık bir aşkın hikâyesi