Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Unutmak için kabullenin

Unutmak için kabullenin
Unutmak için kabullenin

Aşk; ilk başta insanın ayaklarını yerden kesen, huzur veren, değerli hissettiren ve kalbinize maraton koşturan bir duygudur. Size kendinizi iyi hissettirir. Hiç bitmeyeceğini, hayatınızda hep bulunacağını hissettirir. Her yerde toz pembe bulutlar, küçük küçük mutluluklar görürsünüz. Hayat daha canlı, yemekler daha tatlıdır. Bir zamanlar nefret ettiğiniz insanlar bile o kadar da kötü insanlar değildir sizin için…

Ancak hayat bir masal değildir ve çoğu zaman mutlu sonla bitmez. Gün gelir ayrılık kapınızı çalar. Sebebi her ne (sizden veya ondan kaynaklanan problemler) olursa olsun bir gün o destansı aşkınız biter. Çoğu insan ilişkisinin bittiğini, sevdiği insanla bir daha olamayacağını kabullenmez. İlk başlarda yeniden birleşmeye çalışır. Fakat bu çaba sırasında ilişki daha kötü bir hal alarak artık yolda birbirinizi gördüğünüzde bir ”Merhaba” diyemez olursunuz.

Çünkü daha önce çeşitli bahanelerle onu aramış, kimi zaman ”Dön” demiş, kimi zaman ‘‘Ya bizim faturalar ayın kaçında yatıyordu gibi” vb. gibi şeyler söylemişsinizdir. Konuşacak hiçbir şey kalmadığından ya da O sizden vazgeçmişken hala onun peşinden koşuyor olmanızdan dolayı utanç içinde olduğunuz için karşılaştığınızda yolunu değiştirirsiniz veya yanından geçerek onu görmezden gelirsiniz.

Kendinize bunu yapmayın

Bu küçük düşürücü ve yıpratıcı duruma düşmemek için, kendinize bunu yapmayın. Onu da kendinizi de rahat bırakın. Bırakın O yoluna gitsin, Mutlu bir hayat yaşasın. Sevdiği bir insan bularak, kendisini mutlu etsin. Onun acısını yaşamayı bırakın ve kendinize de bunları yaşamak için verin. Hayat akıp gidiyor. Ömrünüzde bir daha asla tekrardan yaşamayacağınız dakikaları acı ile doldurmanın bir anlamı var mı?

Kabullenin

Artık bunu kendime yapmak istemiyorum. Onu unutmak istiyorum” diyorsanız, yapacağınız ilk şey kabullenmek. Anlayın artık. Bitti. O destansı aşkınız, bitti. Bir rüyaydı, uyandınız. Şimdi yeni düşler, yeni hayatlar görme zamanı. Unutmayın insanların duyduğu tüm fiziksel ve ruhsal acı yalnızca 18 saniye sürer. Geri kalan bireylerin abartısıdır. Aslına bakarsanız siz bu acıyı çoktan atlattınız. Sadece bunu algılayın ve kabullenin. İnanın ki, hayat daha güzel olacak…

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Paylaşan Yogber : Alev Aksoy

'İyi ki hayatımdasın' dedirten erkeğin 10 özelliği

‘İyi ki hayatımdasın’ dedirten erkeğin 10 özelliği

Sevgilinizi ailenize sevdirme yolları

Sevgilinizi ailenize sevdirme yolları